If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odložení The Last of Us je oficální, hra vyjde 14. června

Naughty Dog chce, aby byla hra co nejlepší.

Nejprve to nechtíc vyzradili někteří prodejci, ale teď už je to oficiální. The Last of Us od Naughty Dog skutečně vyjde o 6 týdnů později, než bylo původně plánováno - a to 14. června.

Hra měla původně vyjít 7. května, ještě ve velké herní sezóně, ale místo toho nakonec vyjde v letních měsících, které bývají na vydávání novinek trošku střídmější. Navíc je datum vydání The Last of Us naplánováno přesně den po skončení E3. Nebudou pak recenze na tu hru uspěchané, když budou mít herní novináři co dělat s pokrytím velké herní výstavy, kde se dá navíc očekávat, že bude spousta novinek na nové konzole Microsoftu a Sony?

"The Last of Us je skutečně ambiciózní projekt. Zdá se, že v mnoha ohledech to bude dosud nejambicióznější projekt společnosti Naughty Dog - zcela nový svět plný jedinečných postav, zcela nová technologie, zcela nový žánr a pravděpodobně nejdelší herní kampaň, jakou kdy společnost Naughty Dog vytvořila," píše ve svém prohlášení Neil Druckmann a Bruce Straley, kreativní ředitel a herní režisér The Last of Us.

"Když se náš projekt The Last of Us přehoupl do poslední vývojové fáze, uvědomili jsme si, jak neuvěřitelně impozantní je cesta Joela a Ellie. Ale místo toho, abychom polevili ze svých nároků, jsme došli k zásadnímu závěru, že si hra nutně zaslouží ještě několik týdnů péče, aby každičký detail odpovídal vysokým interním standardům společnosti Naughty Dog," vysvětlují posunutí vydání.

"Čekání nebude dlouhé a za vaši trpělivost budete určitě odměněni. V kalendáři si proto poznamenejte nové datum. Nemusíte v něm však listovat příliš daleko. Hra The Last of Us bude dostupná od 14. června 2013. Do té doby budeme extrémně tvrdě pracovat na tom, abychom vám poskytli zážitek, který bude odpovídat vašemu očekávání."

The Last of Us - VGA trailer

Tagged With

Comments