If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odpůrci DRM z CD Projektu budou u Zaklínače 3 pro Xbox One hledat co nejpřátelštější řešení pro hráče

Ocitli se totiž v malém střetu zájmů.

Vlastní zpráva - Polští autoři série Zaklínač museli dopředu počítat s tím, že jim tuhle otázku někdo na E3 položí. Ocitli se totiž v takovém malém střetu zájmů. Na xboxové konferenci Microsoftu dostali prostor k živému vystoupení, což je mimochodem obrovská reklama a nepovedlo se to snad žádnému jinému studiu ze střední a východní Evropy (ani např. frčícímu Techlandu s Dying Light), aby tam poprvé předvedli třetí díl v pohybu.

Zároveň jsou však odvěkými bojovníky s protipirátskými opatřeními a různými restrikcemi (viz i Gog.com nebo DLC vždy zdarma), což poněkud koliduje s celkovou politikou Microsoftu ohledně Xbox One (jak to s ním bude fungovat?). Zároveň ale spolupráci s Microsoftem životně potřebují, aby mohli hru vydat na jeho nextgen konzoli, kde mimochodem bude (jen alternativně) podporovat Kinect a Smartglass.

Jak z téhle "šlamastiky" ven, aby si Poláci zachovali tvář před svými fanoušky, ale zároveň nepoškodili obchodní spolupráci případnými neuvážlivými výroky na adresu DRM okolo Xbox One? Když se jich na to Eurogamer dnes v Los Angeles optal, raději zvolili nekonfliktní reakci.

"Dobrá otázka. Abychom byli upřímní, sami zatím nevíme, jak to bude, držitel platformy nás zatím neseznámil s detaily fungování. Avšak na každý pád - budeme se samozřejmě jako vždy snažit o co nejvíce přátelské řešení z pohledu hráčů," odpověděl spoluzakladatel a šéf CD Projektu Marcin Iwiński, čímž si udělal solidní PR.

Prý se zatím nemůže k situaci nijak postavit a vytvořit si názor, dokud nebude vědět definitivní podmínky fungování od Microsoftu, jehož politiku pochopitelně nemůže nijak ovlivnit.

"Obecně ale věříme ve svobodu výběru, tedy to, že hráči volí v první řadě svými peněženkami. Každý nechť si vybere tu nextgen konzoli, která mu nejvíce vyhovuje, ať už podle snadnosti používání nebo dle jiných faktorů. Hráči jsou těmi, kdo vše rozhodne," diplomaticky uzavřel tvůrce Zaklínače 3 rozhovor na E3, protože si nemůže nahněvat ani Sony, jelikož bude i verze na PS4. Nicméně něco nám říká, že ani za tohle rozvinuté vyjádření ho možná Microsoft moc nepochválí.

E3 trailer ze Zaklínače 3
Vývojářský deníček ze Zaklínače 3

Comments