If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odstraňte Hot Coffee mod Red Dead Redemption 2, žádá výrobce

Autor lechtivé minihry se ale brání.

Je to přesně týden, co jsme psali o neoficiální modifikaci přidávající sexuální scény do Red Dead Redemption 2 a ohlas z oficiálních míst na sebe nenechal dlouho čekat.

Vydavatel Take 2 požaduje po autorech modu Hot Coffee, ať ho urychleně odstraní z NexusMods i odjinud. Podle něj totiž porušují odsouhlasené podmínky užívání produktu.

Právníci zastupující Take 2 a Rockstar dle YouTubera v dopisu tvrdí, že uživatelé dle EULA "nesmí provádět reverzní inženýrství, dekompilovat či jakkoli jinak upravovat software či jeho části". Vadí jim zejména to, že jde o sex, který je citlivým tématem.

Nadšenec s přezdívkou Unlosing se pro PCGamesN vyjádřil, že je překvapen, protože nečekal, že někdo takto bude singleplayerový mod řešit.

"Považuji za bláznivé, že Rockstar může mít ve hře prostitutky, ale když to někdo udělá modifikací, která ani nemá valnou kvalitu, tak je to okamžitě nevhodný obsah," vysvětlil a zdůraznil, že nezobrazují žádné nahé modely či nahotu jako takovou.

Prý použili čistě jen podklady, které už v RDR2 na PC byly. Animace v postelové scéně pochází z pijácké mise v baru s Lennym, zatímco zvuky vzdychání při sexu jsou ty, které postava vydává, když je zraněna.

Modder také nechápe, proč právníci zmiňují online služby, když se vše týká jen hry pro jednoho hráče. Zatím zvažuje další kroky, protože je odpovědný za to, co nahrál na web a jako jediný to může dát pryč, ale v nejbližší době neplánuje vyslyšet přání vydavatele.

Tagged With

Comments