If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odtajněno, co přesně bude zač Fallout 76 - survival online RPG

Výpověď insiderů, abyste usnuli.

Ještě, že máme to Kotaku. Jen díky němu nebudeme dva týdny nespat do konání E3 konference Bethesdy...

Odpoledne oznámený a teaserem nakousnutý Fallout 76 měl zůstat tajemný, ale kolegové promptně, po pouhých pár hodinách sehnali výpověď trojice insiderů, kteří jim předčasně a anonymně prozradili, co vlastně bude zač.

Má jít o online survival RPG, které je výrazně inspirováno hrami jako DayZ či Rust, leč nebude to zase přímo MMO, takže můžete zůstat v klidu.

Oficiální obrázky od výrobce

Prý máme čekat takovou "experimentální odnož" této dlouhodobé postapokalyptické série. Nebude to klasické, tradiční další pokračování typu Fallout 5, nýbrž spíš odbočka jako New Vegas. Veškerý obsah ve hře má být nový, žádná recyklace.

Fallout 76 se prý původně vyklubal z prototypu multiplayerové verze Fallout 4, kdy si tvůrci dali interně za cíl zkusit, jak by asi jednou mohl vypadat onlinový Fallout. Za ty roky tvorby se nicméně jeho cílení od originální vize trochu změnilo.

Ve výsledku nakonec má mít příběh a úkoly, jako kterákoli jiná dosavadní hra od Bethesda Game Studios (tvůrci Skyrimu či Fallout 4). Stejně jako ve Fallout 4 tady bude stavění základny. A nad rámec toho ještě neupřesněné survivalové a multiplayerové mechanismy, které jsou rovnou zabudované do jádra hry.

Hratelnost se prý bude neustále měnit a vyvíjet, jako se to děje u všech her, které jsou svými výrobci považovány za "službu", byť na to jsou někteří lidé trochu alergičtí.

Oficiální obal

Název hry se odvíjí toho, že se odehrává ve Vault 76, který byl dle Wiki otevřen jen 20 let po jaderné válce. Oproti tomu Fallout 3 a Fallout 4, v nichž bylo mnohem více osad a měst, se odehrávali 200 let po válce, kdy měla zbylá populace dostatek času na obnovení všeho.

Oproti nim máte mít ve Fallout 76 jiný pocit, když se odehrává relativně brzy po katastrofě. Dle jiných zdrojů, které věděly o existenci a názvu hry mnoho měsíců v předstihu, se hra měla odehrávat nedaleko hlavní dálnice (interstate highway) mezi jednotlivými státy USA, leč Kotaku toto dnes večer nepotvrdilo, takže mohlo v mezidobí dojít ke změně.

Podle krabiček už je potvrzeno cílení na PC, PS4 a X1. Datum zatím neznáme, pokud by to nebyly letošní Vánoce, zklamalo by to.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments