If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

OFICIÁLNĚ: Xbox One vyjde 22. listopadu 2013

Ve 13 zemích světa. Jak oznámení komentuje Microsoft?

Pepsi měla správné informace. Microsoft dnes v 15:00 oficiální cestou konečně oznámil, že jeho nová herní konzole Xbox One vyjde přesně 22. listopadu 2013. Tedy už za 79 dnů odteď budete moci vyslovit "Xbox On" pro jeho zapnutí.

Stane se tak na třinácti světových trzích, čili počet zemí se už nadále neztenčil. Konkrétně se v této první várce dočkají hráči v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Rakousku, Brazílii, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Mexiku, Novém Zélandu a Španělsku.

Na konto ostatních regionů dnes Microsoft uvedl, že "spousta dalších trhů bude následovat v roce 2014", bez jakéhokoli bližšího upřesnění.

Česká republika tedy pořád zůstává neznámou, nejspíš se nevejde ani do druhé vlny spekulované buď na leden nebo spíš na březen, kam spadly ty odložené země, kam měla konzole původně dorazit ještě letos. Nicméně podle našich informací je pravděpodobné, že bychom se u nás měli dočkat někdy příští rok na jaře (český Microsoft naposledy v červnu hovořil jen neurčitě o roce 2014). Konzole jinak neobsahuje žádné regionální omezení, tudíž je možné ji koupit i v zahraničí, kde ale před Vánocemi může být vyprodaná.

22. listopad se jinak nachází přesně uprostřed mezi příchodem PS4 do USA (15.11.) a do Evropy (29.11.). Toto datum je také symbolické v tom, že ve stejný den přišel na trh úspěšný Xbox 360 v roce 2005.

"Nedávno rozjetá výroba Xbox One pro nás byla milníkem. Do něj jsme se dostali dlouholetým nasloucháním přání fanoušků, vývojem inovativních technologií a partnerstvím s těmi nejlepšími firmami v branži. Jsme nadšeni z obrovského zájmu o Xbox One na internetu a vyprodali jsme naše předobjednávkové zásoby rychleji než kdykoli v naší historii. Těšíme se proto, že oslavíme příchod Xbox One letos na podzim s miliony a miliony hráčů," napsal ve vybroušeném prohlášení šéf marketingu Microsoftu, Yusuf Mehdi. Počet předobjednávek v Evropě prý po předváděčce na Gamescomu vzrostl o 200 procent.

V den vydání, tedy 22.11., si na Xbox One bude možné zahrát 23 potvrzených her. Microsoft dnes z her pouze zdůraznil exkluzivitu Halo, Dead Rising 3, Ryse: Son of Rome a Forza Motorsport 5 (v tomto pořadí), které nenajdete nikde jinde, a připomněl, že digitální přídavky pro Call of Duty a Battlefield 4 budou nejprve na jeho konzoli (stejně jako speciální režim Ultimate Team do FIFA 14). O 40 vylepšeních gamepadu nebo o 10% nárůstu výkonu procesoru se vědělo.

Ale to už bychom jen opakovali to, co najdete v naší speciální sekci Xbox One, kam prakticky denně přibývají nové zprávy.

Tagged With

Comments