If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně oznámeno Vávrovo RPG - Kingdom Come: Deliverance

Detaily, nové obrázky, teaser trailer.

Ve 23 hodin ve středu večer nastal ten slavný okamžik, kdy české studio Warhorse prostřednictvím Kotaku oficiálně oznámilo svůj projekt, na němž naplno dělá už rok a půl. Pro našince byl dosud známý pod krycím názvem Husiti a o spoustě jeho vlastností již víme z ukecaných blogů.

Jmenuje se nakonec lehce nezapamovatelně - Kingdom Come: Deliverance. Stejně tak je zvláštní sice dobový, ale nečitelný font v logu, který by asi žádný velký vydavatel v této podobě neschválil. I to může být záměr: ukázat, že je to cíleně odlišná hra od ostatních.

Hra je popisována jako "trochu jiné RPG", protože v něm nejsou žádná monstra, draci ani magie, na rozdíl od většiny jiných titulů tohoto žánru. Zakládá si na autenticky zpracovaném středověku, když se inspiruje skutečným historickým obdobím Svaté říše římské okolo roku 1403, různými tehdejšími tématy, válkami a postavami. Tedy zhruba něco podobného jako staré XIII Century, Mount and Blade či Chivalry: Medieval Warfare, které hra vizuálně a akcí nejvíce připomíná.

Warhorse každopádně slibují nelinární příběh při putování otevřeným, vysoce detailním prostředím Evropy. V něm budete jezdit na koni i z něj bojovat, plnit úkoly či obléhat hrady (něco jako v Total War?). V rozsáhlých bitvách na blízko se máte bít způsobem, jakým se to v dané době opravdu dělo, v údajně revolučním/unikátním bojovém systému z vlastních očí.

Vedle toho ještě bude na vašich bedrech ležet rozvíjení vztahů s panovníky a dbání na svou reputaci, přičemž obojí má mít vliv na příběh, což zase zní jako Hra o trůny.

Z dřívějška jsme již věděli, že hra běží na licencovaném CryEngine od Cryteku. I nadále zůstává v platnosti cílení na PC a nextgen konzole s plánovaným vydáním v roce 2015, ale vydavatel stále nebyl ohlášen (a možná ani podepsán?).

Nový teaser trailer

Po nedávných stížnostech Dana Vávry v rádiu Wave na jeho složité hledání je klidně možné, že se Warhorse mohou vydat alternativní cestou typu Kickstarter, až jim dojdou investované peníze od podnikatele Zdeňka Bakaly. To, s přihlédnutím k založení firmy již v červenci 2011, nemusí zase tak dlouho trvat a nasvědčovalo by tomu i zvolené oznámení přes vlivné Kotaku, ačkoli komentáře tamních čtenářů zatím nejsou moc pozitivní.

Více informací bychom se podle nově spuštěné homepage měli dozvědět za 33 dnů, tedy koncem ledna.

Starší sestřih z hraní

Tagged With

Comments