If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně potvrzeno: Končí výroba Xbox One X i modelu bez mechaniky

Microsoft přiznal barvu.

Po určitých průsacích z dnešního dopoledne Microsoft ve večerních hodinách oficiálně okomentoval konec některých modelů své konzole.

V prohlášení zaslaném Eurogameru se rozhodl vše přiznat a částečně i vysvětlit, což pro mnohé může působit jako malý šok, protože tak brzy se to nepředpokládalo:

"Jak se přeorientováváme do budoucnosti s Xbox Series X, činíme přirozené kroky se zastavením výroby Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Naopak model Xbox One S bude nadále vyráběn a globálně prodáván".

Společnost také doporučila všem, kteří zvažují koupi Xbox One, aby se obrátili na místní prodejce, jak to je s momentální dostupností těchto konzolí v jednotlivých regionech.

Jak se ví z odpoledního článku, příští čtvrtek 23. července bude vysílání Xboxu zaměřeno jen na hry a nic jiného. Ale podle zdrojů Eurogameru by k představení Xbox Series S (kódové označení Lockhart) se slabším výkonem mělo dojít někdy v srpnu.

Právě z toho důvodu už v portfoliu Microsoftu nezbývá místo na Xbox One X, přestože byl uveden na trh jako taková "mezigenerační mašinka" relativně nedávno, na podzim 2017, tudíž jeho odpískání již nyní se nepředpokládalo.

Otázkou samozřejmě bude, jestli se ještě vyplatí jeho koupě a jestli na něm vývojáři vůbec budou provádět optimalizace nových her, když už se neprodává ani nevyrábí, a když jsou vytíženi tolika jinými modely Xboxů či ostatních konzolí, pro něž musí připravovat paralelní verze na souběžnou premiéru, že jich nikdy v historii nebylo tolik naráz.

Druhý zrušený model Xbox One S All-Digital Edition prý frčel před Vánoci díky nízké ceně (3999 Kč). Ale zápolil s tím, že spousta zákazníků vůbec netušila, jaký je jeho smysl (obraceli se prý na obchody, kam se vlastně strkají ty disky s hrami :) a také ho mnozí prodejci vůbec nechtěli nabízet (s malou marží a spoustou práce okolo), když si dotyční posléze mohli z principu věci kupovat už jen digitální verze přes internet přímo od Microsoftu a nikoli krabicovky. I tato All-Digital edice končí hlavně kvůli příchodu Lockhart (Xbox Series S), který už Blu-Ray mechaniku nemá mít.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments