If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně potvrzeny vyšší miliony hráčů při startu Assassins Creed Valhalla

Tiskovka UbiSoftu o více rekordech.

Dá se to považovat jen za takovou formalitu, když jsme to už věděli z přelomu týdne z britské hitparády nebo chlubení šéfa UbiSoftu.

Přesto není špatné to mít i oficiálně potvrzené tiskovou zprávou: Assassins Creed Valhalla je vážně rekordní, a to v globálním měřítku.

Stal se podle francouzského výrobce:

  • Nejlépe prodávanou hrou ze série Assassins Creed (za úvodní týden má více kusů než kterýkoli dřívější díl)
  • Největší PC premiérou hry od UbiSoftu
  • Hrou, která zařídila zatím největší tržby na UbiSoft Store
  • Jednou z nejlépe hodnocených her vánoční sezóny (dle průměrných hodnocení pro všechny verze na Metacritic)
  • Hrou se silnou zpětnou vazbou od hráčů na nových konzolích

"Jsme opravdu potěšeni nadšenými reakcemi od našich fanoušků a chceme jim poděkovat za neuvěřitelnou podporu. Vydat hru uprostřed globální pandemie bylo pro naše týmy velkou zkouškou. Start je pouhým začátkem a pro Valhalla máme robustní plány s dodatečným obsahem, který upoutá hráče k epické sáze Vikingů po ještě dlouhou dobu," prohlásil producent Julien Laferrière.

UbiSoft bohužel nesdělil přesná prodejní čísla, ale jsou to minimálně miliony kusů, když v tiskovce řekl, že přes 1,8 milionu hráčů zvítězilo aspoň v jedné pijácké minihře. Některé zdroje mluví o více než 3,5 milionech kusů, leč není to ověřené - jen to čerpá z toho, že staršího dílu Assassins Creed 3 se při premiéře prodaly 3,5 miliony kusů a Valhalla byla ještě žádanější.

Lidé prý postavili 55 milionů budov ve svých osadách a zahráli si 3,5 milionu her ve stolní hře Orlog proti NPC postavám.

Comments