If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně potvrzeno masové propuštění v Microsoftu, což postihuje i herní studia

Událost týdne týkající se 10 tisíc lidí.

Prosakovalo to už minulé dny, přesto je zvláštní, že si nikdo nepohlídal zvláštní paralelu: Včera to totiž bylo přesně rok od doby (18. ledna 2022), kdy se ohlásila akvizice Activision Blizzard za 68 miliard dolarů.

Teď však Microsoft oficiálně musel potvrdit, že se zbaví 10 tisíc svých zaměstnanců, což je nejvíce masové propouštění v této korporaci všech dob.

Dotýká se i mnoha herních studií, která budou muset zeštihlit, například Bethesdy, The Coalition (Gears of War) či 343 Industries. Rozprášen měl být údajně tým stojící za singleplayerovou kampaní Halo Infinite, což bylo posléze ověřeno a nazváno "restrukturalizací" a eliminací některých pozic. Ředitel hry Joe Staten ovšem dostal teplé místečko ve vydavatelství Xbox Publishing.

Na oficiálním blogu se jako důvod uvádí, že za tím jsou nižší útraty zákazníků za digitální verze software. Nicméně i tak se stále plánuje nábor nových pracovníků pro klíčové strategické pozice.

Propouštění ovlivní i práci na HoloLens, prohlížeči Edge a marketingové oddělení. Pryč musí jít 5 procent z celkového počtu 220 tisíc zaměstnanců, nejpozději do 31. března. Pro srovnání, ve 2021 měla korporace 181 tisíc pracovníků, o rok dříve o 20 tisíc méně a ve 2019 dokonce jen 144 tisíc.

P.S. Microsoftí CEO Satya Nadella dostal loni kompenzace 55 milionu dolarů.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments