If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiální oznámení The Sims Medieval

Simíci se přesouvají do středověku.

Nějakou dobu se o tom mluvilo, teď už je to oficiální. Série The Sims se přesouvá do středověku, jak oficiálně potvrdilo Electronic Arts.

Tisková zpráva obsahuje pár zajímavých detailů a změn, které do série tento přesun přinese. Ovládat budete celé království, získáte možnost vytvářet středověké hrdiny a dokonce čas od času na vás bude, abyste splnili nějaký quest.

The Sims: Medieval by mělo podle tvůrců přilákat nejen klasické fanoušky série, ale také fanoušky strategií a RPG her, takže do sebe Simíci hodlají zakomponovat elementy ze všech těchto žánrů. Což zní rozhodně zajímavě.

Ovládat ve hře můžete krále, královny, rytíře, čaroděje, nebo třeba kováře a další. Postupně budete dostávat různé questy, které zahrnují například vykování legendárního meče, zařízení královské svatby, nebo ochranu království před ďábelským černokněžníkem. Nebo budete také, mimo jiné, hledat fontánu mládí. Každý z těchto questů můžete splnit s jiným hrdinou a pokaždé bude mise mít, podle toho, jakého hrdinu zvolíte, jiný průběh.

Z popisů se tak trošku zdá, že budete mít i možnost rozšiřovat celé vaše království, stavět si ho a starat se o něj dle libosti, takže možná přibudou i prvky ze SimCity. O své hrdiny se samozřejmě budete starat jako ve starých dobrých Sims - můžete chovat dítě, vykovat si skvělé brnění, léčit nemocné, prodávat exotické zboží... Zda budete muset se svými hrdiny také pravidelně na toaletu, to zatím nevíme.

The Sims: Medieval, což by měla být první hra ze série plánovaných, vyjde na PC a Mac na jaře 2011.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Sims Medieval

PC, Mac

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments