If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiální představení NVIDIA GeForce RTX 2060

Kompletní tiskovka v češtině ke "startu nové generace hraní"

Společnost Nvidia představila NVIDIA® GeForce® RTX 2060 (Alza.cz), grafickou kartu postavenou na architektuře Turing dostupnou desítkám milionům hráčům po celém světě.

Grafická karta RTX 2060 přináší výjimečný výkon v moderních hrách s vylepšenou grafickou díky ray-tracingu v reálném čase a umělé inteligenci. Výkon a vlastnosti dříve dostupné pouze v high-end grafických kartách jsou nyní k dispozici za cenu 349 dolarů.

RTX 2060 je o 60 % výkonnější v aktuálních titulech než předchozí generace GTX 1060, nejpopulárnější NVIDIA grafická karta minulosti, a dosahuje tak výkonu GeForce RTX 1070 Ti (1). Díky RT a Tensor jádrům v grafickém čipu zvládne Battlefield V se zapnutou technologií ray-tracing na 60 snímků za sekundu.

Grafická karta GeForce RTX 2060 bude celosvětově dostupná od 15. ledna 2019.

„Budoucnost hraní počítačových her pro desítky milionu hráčů právě začala," řekl zakladatel a CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang, který se postaral o odhalení RTX 2060 na veletrhu CES, a dodal: „Hráči využívající stolní počítač jsou velmi nároční a grafická karta RTX 2060 udává nový standard - bezkonkurenční cenu, mimořádný výkon a ray-tracing v reálném čase, který smazává rozdíl mezi filmy a hrami. Je to opravdu skvělý moment pro hráče a herní průmysl."

RTX 2060 je vybavena vylepšeným jádrem multiprocesoru pro efektivnější zpracování náročných výpočtů v moderních hrách. Podporuje souběžně úlohy ve formátu plovoucí desetinné čárky a celočíselné operace, technologii adaptive shading a novou architekturu paměti s dvojnásobnou kapacitou vyrovnávací paměti v porovnání s předchůdci. Moderní hry mohou tyto výhody využít a dosáhnout tak až 2x vyššího výkonu oproti GTX 1060.

RTX 2060 integruje 6 GB vlastní paměti typu GDDR6 a 240 Tensor jader schopných dosáhnout 52 teraflops výkonu, které umožní vylepšit výkon ve hře díky technologii Deep Learning Super Sampling (DLSS).

DLSS využívá hloubkové analýzy a umělé inteligence a aplikuje je do vykreslovacích technik. Výsledkem jsou ostré a hladké hrany na vykreslených objektech a vyšší výkon ve hře.

Electronics Arts a DICE brzy uvolní update do hry Battlefield V, který bude obsahovat podporu DLSS stejně jako další optimalizace pro ray-tracing ve hře. Spojení ray-tracingu a DLSS umožní hráčům získat ohromující kvalitu obrazu s ray-tracingem při zachování vynikajícího výkonu. První testy ukázaly výkon ve hře se zapnutou technologií RTX a DLSS na úrovni vypnuté technologie RTX.

RTX 2060 využívá aplikaci GeForce Experience™, usnadňující práci na počítači a poskytující řadu užitečných funkcí, jako jsou:

NVIDIA Highlights - automaticky zaznamenávající stěžejní akce ve hře. Široké portfolio podporovaných her doplňují tyto tituly z nedávné doby: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade a X-Morph: Defense.

NVIDIA Ansel - umožňuje zaznamenávat senzační herní fotografie. Široké portfolio podporovaných her doplňují tyto z nedávné doby: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 a Shadow of Tomb Raider. Hráči mohou sdílet své zážitky a účastnit se pravidelných měsíčních soutěží na webu ShotWithGeForce.

NVIDIA Freestyle - umožňuje upravit zobrazení her dle vlastních uživatelských preferencí od barevnosti až po zatím poslední přidané filtry, které promění hru v olejovou malbu, nebo vrátí vzhled do období 80. let.

Hráči, kteří si zakoupí grafickou kartu GeForce RTX 2060, nebo stolní počítač s touto kartou, si mohou vybrat jednu z těchto her. Akce platí pouze po omezenou dobu u vybraných prodejců.

Grafická karta GeForce RTX 2060 bude dostupná od 15. ledna 2019, a to od předních světových výrobců, jako jsou ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac. V rámci stolních počítačů u předních světových výrobců Acer, Alienware, Dell, HP, Lenovo a dalších lokálních značek po celém světě. NVIDIA GeForce RTX 2060 Founders Edice, vlastní grafická karta navržená a přetaktovaná již z výroby, bude dostupná na webu www.nvidia.com.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments