If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiální zlevnění Wii

Eurogamer má potvrzeno, že se týká i Evropy.

To, co se pokládalo za hotovou věc, se aktuálně stalo skutečností. Po razantních slevách "konkurenčních" konzolí PS3 a X360 přispěchalo se svou trochou do mlýna také Nintendo, aby oznámilo snížení prodejní ceny Wii na 200 USD. Nejprve tedy pro americký trh, přičemž zlevněné Wii tam bude půjde koupit od příštího týdne. Jde tedy o snížení maloobchodní ceny o 50 USD, přičemž obsah balení zůstává shodný. Je v něm konzole, na pohyb citlivé ovladače wiimote a nunchuk a hra (či spíše sbírka miniher) Wii Sports. Je zajímavé, že uvedená sleva postihne i Japonsko.

Nejprve se dopoledne Nintendo vyjádřilo, že ve Velké Británii zůstane cena stále stejná co dosud, nicméně že se obmění balení Wii. V něm se totiž navíc dočkáme nástavce Wii MotionPlus, který byl dosud prodávan separátně, a namísto letitého Wii Sports horké novinky Wii Sports Resort. Alespoň takhle to bude od 2. října ve Velké Británii. Tamní pobočka Nintenda to vysvětluje tak, že vzhledem k podmínkám na tamním trhu a ohlasů od obchodníků nepotřebují snížit cenu, ale že radši zvýhodňují obsah celého balení.

Po obědě se pak objevily další informace, podle nichž snížení prodejní ceny Wii nakonec zasáhne i kontinentální Evropu a to počínaje dnem 2. října. Jako první s tímhle přišli kolegové z pobočky Eurogameru v Beneluxu, kteří jej získali od obchodního řetězce Media Markt, což je řetězec podobný našemu Bontonlandu. Potvrzení se následně dostalo francouzskému Eurogameru, kterému přímo šéf tamní pobočky Nintenda potvrdil novou cenu pro Wii ve Francii - 200 EUR. Což lze, z logiky věci, následně vztáhnout na celý evropský region. Otázkou však zůstává, jestli ve všech teritoriích EU, včetně ČR, dojde na kombinaci zlevnění + zvýhodnění obsahu balení, nebo zda pouze jedno z toho? V příštích měsících se zde na každý pád objeví důležité tituly, jako Wii Fit Plus (začátkem října) či multiplayerový New Super Mario Bros (20. listopadu v EU).

Vyjádření společnosti ConQuest, která u nás obstarává distribuci všech produktů Nintenda, se momentálně pokoušíme získat. Update 25.9.: informace o nové cenové politice Nintenda, resp. novou cenu Wii v korunách oznámí jeho český distributor ConQuest v úterý, píše Tiscali.

Tagged With

Comments