If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ohlášena taktická válečná RTS Steel Division: Normandy 44

Od tvůrců Wargame a R.U.S.E.

Francouzští Eugen Systems jsou takovými otloukánky herního průmyslu. Dělají docela povedené real-time strategie, ale nikdy tak úplně neprorazily. Ať už to bylo vinou menšího vydavatele, chybějícího marketingu či dříve nepřející době tomuto žánru (už dávno neplatí) - viz jejich série Wargame, R.U.S.E. či naposledy Act of Aggression srovnávaný s Command and Conquer.

Dnes oznámili svůj zbrusu nový titul Steel Division: Normandy 44, taktickou RTS, kterou dělají pro Paradox Interactive, který by ji díky svým zkušenostem i finančním možnostem z dojných krav mohl dostat k tomu správnému publiku (nejen digitálně).

Podobně jako v Company of Heroes, i zde se ocitnete ve velení detailně a historicky přesně zpracovaných tanků, jednotek či dopravních prostředků ve vrcholící druhé světové válce.

Hráči poměrí své schopnosti proti soupeřům ve velkých multiplayerových bitvách (deset na deset lidí) či proti umělé inteligenci v prý vyzývavé singleplayerové kampani. Ovládat budete moci legendární vojenské divize z šesti různých zemí - např. americkou 101st Airborne, německou ozbrojenou 21st Panzer či kanadskou 3rd Division a to během invaze do Normandie v roce 1944.

"Děláme RTS posledních 17 let, série Wargame jsme prodali dva miliony kusů. Tentokrát chceme hodně čerpat z historie i z osobních zkušeností příbuzných během války, zatímco opět vsadíme na náš třífázový systém bitev i klasiku kámen-nůžky-papír," říkají tvůrci. Hra pofrčí na jejich enginu Iriszoom a těšit se můžete na 400 druhů jednotek z armád USA, Británie, Polska či Francie.

Vydání pro PC se plánuje na konec letošního roku - více na VentureBeat či PCGameru, okolo první obrázky:

Comments