If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Omluva za zpackaný remake XIII

Za vše může epidemie.

Když před pár dny vyšla předělávka celshadované akce XIII z roku 2003, nešlo si nevšimnout spousty problémů hlášených od hráčů. Ostatně i kvůli tomu na Steamu svítí "až na výjimky záporné recenze", aneb dát za to 40 eur by dnes byla hloupost.

Výrobce remaku z Microids a Playmagic byl proto donucen k oficiálnímu stanovisku:

"Chceme se všem upřímně omluvit za technické problémy hry. V současné době XIII nesplňuje naše kvalitativní standardy a plně chápeme frustraci hráčů," píše se tam a člověk se musí ptát, proč vlastně hru v takovém stavu vůbec vydávali?

Tvůrci také přiznali, že pandemie COVID-19 ovlivnila vývoj na mnoha frontách. Práce z domova prý zapříčinila, že týmy byly ve skluzu v naplánovaném vývoji i v následném testování.

Původně prý zamýšleli, že připraví Day 1 patch, který "opraví všechny potíže", ale jeho příprava zabrala více času, než se předpokládalo.

Nezbývá tedy než čekat, než dorazí tato a další aktualizace, které mají řešit nejvíce urgentní problémy sovuisející s ovládáním, frameratem, kolizemi, renderováním či zvukem. Podrobnosti zde.

PlayMagic jinak poděkovali všem za zpětnou vazbu a hodlají dál situaci monitorovat, i tvrdě pracovat do doby, než napraví všechny obtíže.

Až se tak stane, poskytnou veřejnosti jízdní řád příštích updatů, které zdarma přinesou další obsah, jako nové levely, zbraně, skiny či módy pro lokální multiplayer.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments