If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Online nápověda při hraní na X360

Nový patent na principu GameFaqs.

Nový patent společnosti Microsoft naznačuje, že se firma bude snažit významně vylepšit hraní všem vlastníkům konzole X360. Mělo by jít o jakousi online pomoc, umožňující hráčům zapauzovat dění v právě rozehraném herním dobrodružství, kde tito netuší, co dál, a nahlédnout do databáze tipů, obsahující přitom příspěvky od dalších uživatelů.

Koncept je tedy do značné míry podobný enormně populární stránce GameFAQs, s tím, že majitelé X360 budou mít možnost pořizovat obrázky ze hry s vlastními popisky, video klipy či dokonce audio komentáře, které následně nahrají do k tomu určené databáze.

Přičemž uvedené příspěvky by pak měly ostatním hráčům významně napomoci v kritických úsecích té které hry! Microsoft dokonce zvažuje, že by umožnil angažovat se tady samotným vývojářům - na oficiálních návodech pro danou hru.

Nicméně není příliš jasné, jestli takto vytvořený, zcela unikátní obsah, bude přístupný všem uživatelům konzole, tedy jestli bude zadarmo. Nebo zdali půjde o další bonus směrem k předplatitelům, vlastníkům Gold účtu. Také se nabízí otázka, nakolik by tenhle systém mohl devalvovat dobře zavedený byznys se strategickými příručkami, ze kterých profitují jak herní firmy, tak knižní vydavatelé.

Každopádně nápad je to - aspoň na papíře, skvělý, co říkáte?

Tagged With

Comments