If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Operace Z.I.M.A. o šest nových vzácných strojů

Nová událost ve War Thunder.

Společnost Gaijin Entertainment oznámila zahájení akce Operace Z.I.M.A. ve War Thunder. Do hry bylo přidáno šest kusů nové vzácné bojové techniky, tedy italská stíhačka Ro.57 Quadriarma, francouzský kolový tank E.B.R. 75, japonský lovec ponorek Typ K-8 (1942), sovětský MiG-21 PFM, jihoafrické kolové pozemní vozidlo Class 3 a těžký křižník USS Baltimore (CA-68). Hráči budou moci bojovat o ně i o kamufláže a další kosmetické předměty až do 11. ledna.

Ro.57 je klasický dvoumotorový těžký stíhač raného období druhé světové války. Letoun je schopen přežít těžké poškození, dokončit bojovou misi a vrátit se na letiště jen s jedním motorem.

E.B.R. (1954) je lehké průzkumné obrněné vozidlo s výkyvnou věží FL.10, automatickým nabíjením a 75mm dělem na podvozku terénního vozidla Panhard 8x8. Původní terénní Panhard byl vyvinut těsně před druhou světovou válkou, ale okupace Francie neumožnila uvedení vozidla do výroby. Později se šasi tohoto vozidla stalo základem několika zajímavých armádních vozidel. Ta byla docela úspěšná a zůstala v aktivní službě v několika zemích až do nultých let tohoto století. MiG-21 PFM je zajímavá varianta MiG-21 vyrobená v 60. letech minulého století. MiG-21 PFM má radar, nese rakety a bomby, stejně jako řízené střely typu vzduch-vzduch, anebo úplnou novinku ve hře - rakety vzduch-země Ch-66.

Class 3 je prototyp kolového bojového vozidla zkonstruovaný pro soutěž o kontrakt s jihoafrickou armádou. Je to také momentálně nejtěžší kolový tank ve War Thunderu. Vozidlo má představné pancéřování trupu a věže, výzbroj tanku tvoří 105mm dělo se systémem řízení palby z tanku Leopard 1, dvojice kulometů puškové ráže a zakouřovací systém.

Typ K-8 / Class No.13 Kúsentej (1942) je verze stíhače ponorek z roku 1942 typická pro japonskou pobřežní flotilu během druhé světové války. Vyniká dobrou odolností - i při téměř úplné absenci pancéřování umožňuje její velikost a velká posádka odolat poměrně značnému počtu zásahů.

USS Baltimore (CA-68) (1943) je americký těžký křižník vyvinutý po začátku druhé světové války, který zažil mnoho akce v Tichomoří. Může se pochlubit dobrou ochranou, devíti 203mm děly ve třech trojitých dělových věžích a mimořádně výkonnou protivzdušnou obranou. Baltimore je před leteckými útoky chráněna tuctem 40mm čtyřčat Bofors a dvěma tucty rychlopalných 20mm kanónů Oerlikon.

Úkoly operace Z.I.M.A. se provádějí při hraní náhodných pozemních, vzdušných nebo námořních bitev a jsou odměňovány různými cenami, včetně kupónů na vozidla. Hráči mohou pomocí těchto kupónů odemknout bojovou techniku pro svůj vlastní účet nebo je prodat jiným hráčům na Gaijin trhu.

Tagged With
About the Author

Redakce

Contributor

Comments