If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Opustí Sony u konzole PS4 procesor Cell?

Standardní architektura pro snazší vývoj her?

V japonském tisku (PC Watch) se objevily zajímavé informace ve vztahu k další herní konzoli od Sony, s kódovým označením PlayStation 4 (PS4). Jde ovšem stále jenom o spekulace a dohady, jakkoliv mají údajně vycházet z důvěryhodných zdrojů - ze samotné Sony.

Sony při úvahách o zcela nové architektuře PS4 měla dokonce uvažovat o partnerství s Intelem, který měl hledat uplatnění pro svou nově vyvíjenou Larrabee technologii. Nicméně Sony nakonec od spolupráce ustoupila, protože údajně neměla být spokojená s nabízeným výkonem. Ale čas se krátí, podle PC Watch se totiž konzole PS4 má objevit na trhu už v roce 2012!

Věštba japonského PC Watch je následující: Sony podle nich prý buď sáhne po modifikované a vylepšené verzi stávajícího procesoru Cell, nebo zkusí vyrobit "standardní" multi-core CPU na způsob čipů viděných v osobních počítačích či konzoli X360. Druhé řešení by pak mělo výrazně napomoci vývojářům. A tudíž by se mohly na palubu vrátit vývojářské týmy, které odradilo stávající komplikované vývojové prostředí PS3.

Tagged With

Comments