If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Origin začíná nabízet hry od dalších tří vydavatelů

EA si mohou gratulovat, Steamu roste konkurence.

Digitální distribuce Origin v těchto dnech může někoho štvát kvůli aktivaci Battlefieldu 3, ale EA si dnes mohou gratulovat. Podařilo se jim to, o co usilovali dlouho - dělat takovou službu, aby svými kvalitami i počet registrovaných uživatelů přiměla konkurenční výrobce her začít ji také používat.

EA dnes oznámili podpis smluv s Warner Bros, THQ a Capcomem, že na Originu začnou nabízet jejich tituly. Od listopadu si tam budete moci zakoupit a stáhnout nové hry, jako Batman: Arkham City nebo Saints Row The Third.

"Když jsme se potkali s týmem za Originem a seznámili se s jejich dlouhodobou vizí, natolik se nám zalíbila, že do toho jdeme s nimi. Slibujeme si od toho rozšíření fanouškovské PC základny," řekl viceprezident Capcomu.

Tito tři známí výrobci her tedy překonali konkurenční nevraživost, když správně usoudili, že pro odbyt jejich her je výhodnější být přítomen na Originu a dělit se o část tržeb s konkurenčními EA, než prodat méně kusů svých her jinými distribučními kanály, pokud by na Originu nebyli.

Otázkou je, jestli by se takto rozhodli, pokud by Origin nenabral tolik nových uživatelů např. díky povinné registraci u multiplayerové bety Battlefieldu 3. EA v tiskové zprávě zdůrazňují, že THQ, Capcom a Warner Bros. jsou pouze těmi "prvními vydavateli se svými hrami na Originu", z čehož se dá tipovat, že by mohli následovat další.

Steamu od Valve tímto začíná růst první pořádná konkurence.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments