If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ovladač u nového Xboxu prý bude velice podobný tomu současnému

Žádné dotykové plochy, žádná nová tlačítka.

K vývojářům se konečně dostal prototyp ovladače, který bude k Xboxu nové generace. A jelikož jsou herní vývojáři dost upovídaní, hnedka začali vykládat serveru Kotaku, jak tento nový ovladač vypadá. A moc změn nezaznamenal.

Čtyři na sobě nezávislé zdroje Kotaku potvrdili, že nová verze Duranga, což je pracovní název pro nový Xbox, je celá pruhovaná a vypadá jako zebra. Což je asi z toho důvodu, aby kdyby došlo k nějakému leaku obrázků jako tomu bylo v případě ovladače od Sony, bylo snadněji identifikovatelné, kdo jej provedl (proužky jsou u každého jednotlivého kusu jiné).

Takže obrázky ovladače nejsou - musíme se spokojit pouze s popisem (ten obrázek zde je pouze ilustrační).

Podle zdrojů Kotaku vypadá ovladač téměř identicky s tím, který je u Xbox 360, což asi není žádná špatná zpráva, jelikož Xbox 360 ovladač je pravděpodobně vůbec nejlepší do ruky. Ovladač má i stejná tlačítka včetně Xbox tlačítka uprostřed. Gamepad je pouze o něco málo menší a bude tedy o něco lehčí.

Microsoft se také očividně nevydal podobnou cestou jako Sony a nepřidal k ovladači žádné dotykové prvky nebo něco podobného Share tlačítku na ovladači k PlayStation 4.

Comments