If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ovlivní koronavirus vydání Final Fantasy 7 Remaku?

Nějak ano, ale celkově ne.

Square Enix na dnešek slíbili informovat, jak to vlastně bude s uvedením očekávaného Final Fantasy 7 Remaku na trh. Nedávné demo totiž spoustu lidí nažhavilo a lze si jen stěží přestavit příjemnější činnost v dobách nucené domácí karantény se zákazem vycházení než hraní takového jarního trháku.

Bohužel zatím nepadlo jasné slovo, jak bude vydání této časové PS4 exkluzivity vypadat.

Výrobce přiznal, že současná pandemie koronaviru pravděpodobně nějak ovlivní distribuci a prodej krabicových verzí hry v Evropě, Austrálii a Americe (oproti tomu v Asii ne, když tam už vše pomalu končí). Logistika, naskladnění a s tím spojené činnosti okolo dodání Blu-Ray nosiče k zákazníkům jsou teď zkrátka mnohem složitější než obvykle.

Na druhou stranu ujistil, že s oficiálním termínem 10. dubna nehodlá nic měnit, ten nadále platí. Podrobnosti o premiéře v jednotlivých regionech ale poskytne až příští týden.

Jinými slovy, Final Fantasy 7 Remake bude v den D minimálně k dispozici v digitální verzi z PlayStation Store. A jestli se i krabicovka dostane včas do různých koutů Evropy, to záleží na spoustě okolností, které japonský vydavatel zatím nedokáže odhadnout či upřesnit. Ale i pokud by se tak nestalo, teoreticky klidně může jít jen o kratší zdržení fyzických verzí, takže nic dramatického se ani konat nemusí.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments