If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámen Mutant: Year Zero od Funcomu

Boje jako v XCOMU od veteránů.

Bývalí designéři či vedoucí vývojáři sérií Hitman a Payday si založili nové, vtipně pojmenované studio The Bearded Ladies, aby se posléze dohodli s vydavatelem Funcomem, který na jejich projekt vábil v uplynulých dnech.

Mutant Year Zero: Road to Eden bude novým singleplayerovým RPG, tedy nikoli MMORPG, jak byste u této firmy dopředu předpokládali. Inspiruje se stejnojmennou stolní hrou, která byla nedávno odkoupena, a zároveň systémem bojů v posledním XCOMu od Firaxisu, kterému se dle prvních obrázků silně podobá. Oznamovací renderovaný filmeček se rozhodně povedl:

S humornými postavami, jako je kachna s divnými postoji, nebo rozzuřený kanec (každý s unikátními schopnostmi a odemykatelnými mutacemi), budete prozkoumávat Zemi v době po konci lidstva kvůli důsledkům použití atomové bomby. To znamená opuštěná města, rozbořené dálnice nebo přerostlé lesy, kde se příroda zmocňuje zbytků civilizace. Vše má být dynamické a zničitelné, plné lootu, přičemž v oáze jménem Ark si doplníte zásoby, pokecáte s ostatními postavami či naplánujete své další kroky .

Vedle větveného příběhu si prý budete moci vybrat, jestli v reálném čase aplikujete kradmý postup nebo se raději boji úplně vyhnete. To by však k častému mluvení o propracovaném, taktickém systému jako v XCOMu mohla být škoda.

Hra má vyjít ještě letos a více o ní na GDC 2018 či na Steamu.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments