If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámen pátý datadisk pro World of Warcraft, detaily

Čím vším Warlords of Draenor starou onlinovku oživí?

Když Activision včera říkali, že mohutně investují do obsahu pro World of Warcraft, mysleli tím právě tohle: po loňském Mists of Pandaria v pořadí už pátý datadisk, který oficiálně ohlásili dnes večer na začátku letošního Blizzconu. Název Warlords of Draenor po nedávném úniku jeho ochranné známky není překvapením. To už ale neplatí pro představení jeho obsahu, kde kupodivu chybí nějaká úplně nová rasa či třída, jak se stalo zvykem v dosavadních přídavcích, "jen" kupa nových talentů a schopností pro ty staré rasy, které jste si chtěli vždy vyzkoušet.

Každopádně stávající charaktery úplně všech hráčů, i navrátilců, v něm budou zpočátku zdarma povýšeny na vysoký level 90 (dosažitelným maximem ve hře bude úroveň 100). Cílem je, aby se mohli vypravit do nového prostředí Draenoru, které bylo domovem Orků, než se přeměnilo v cizí místo, což signalizuje cestování v čase. Všemu budou odpovídat i patřičně upravené modely postav.

"Hrdinové Azerothu, včetně mystických šampionů draenei a klanů Orků, se zapojí do mýtického konfliktu v divoké džungli a na pláních Draenoru. Nejprve budou v nehostinné zemi hledat spojence, aby vystavěli obranu před dobývací mašinou staré hordy, jinak jim nezbyde než pít vlastní krev, připustí-li zopakování válečné historie," píše se v oficiálním popisu zápletky. Zlosyn Garrosh totiž utekl z žaláře a teleportoval se do Outlandu před explozí, aby přepsal události okolo Orků a Aliance ve svůj prospěch.

Namísto pobytu v hlavním městě či krčmě si budete moci nově postavit i vylepšovat tzv. garrison - tedy vlastní pevnost, zjevně něco jako ve Skyrim: Hearthfire či Destiny, se stájí, farmou, zbrojnicí, dílnou atd. Najmete si tam posádku, která i v době vašeho offlinu bude vyrážet na plnění zadaných misí, lootování či vyrábět předměty. Do této vaší základny, prý hladce integrované do herního světa, ačkoli nemá sloužit jako schovka, budou mířit obchodní cesty, které vám tím přivedou nové úkoly, jichž tu mají být řádově stovky.

Celý kontinent Draenoru má být rozdělen na sedm oblastí, se šesti novými dungeony (vč. Heroic verzí dvou klasických dungeonů z minulých datadisků), plus dva nové raidy. Samozřejmostí je i nová PvP zóna k soupeření v režimech Battlegrounds či Challenge.

Datum vydání zatím Chris Metzen z Blizzardu neprozradil, ale více se jistě dozvíte během víkendu nebo už teď na homepage.

Oznamovací trailer

Tagged With

Comments