If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámena shora viděná arkáda Halo: Spartan Assault

Odbočka série pro PC mezi dějem trojky a čtyřky, ale...

Microsoft před okamžikem ohlásil, že série Halo se rozroste o odbočku s názvem Halo: Spartan Assault. Oproti předpokládanému cílení na novou konzoli však bude ve skutečnosti určena pro PC (jen pro Windows 8) a pro mobily postavené na Windows Phone 8. Čili takový propagační titul na poslední operační systémy Microsoftu, něco jako svého času Halo 2 podporující jen Vista.

Tvoří ho studio Vanguard Games ve spolupráci s 343 Industries a při vydání už v červenci bude stát jen 7 dolarů, což zřejmě souvisí s avizovanou možností nákupu vylepšení mikrotransakcemi.

Jak vidno z prvních obrázků, žánrově jde o zeshora viděnou arkádu, která někomu může vzdáleně připomenout starší RTS Halo Wars, avšak bez budování základny. Pamětníci by to přirovnali ke stylu Alien Breed, mladší ročníky k Hotline Miami.

S časovým zasazením mezi děj Halo 3 a Halo 4 o konfliktu lidstva s mimozemskou rasou Covenant to každopádně bude první hra z tohoto sci-fi univerza pro rozmachující se dotyková zařízení, ale jinak nemůže chybět ani podpora myši s klávesnicí na PC.

Připraveno pro vás má být celkem 25 rozsáhlých misí, kde se v kůži jednoho z hrdinů sloužících na palubě vesmírné lodi UNSC Infinity projdete první misí programu Spartan Ops a budete i u vzestupu velitelky Sarah Palmerové.

"Kromě intenzivního příběhu a soubojů se zástupy nepřátel hra přinese i sociální prvky, například porovnání výsledků s přáteli, žebříčky nebo týdenní výzvy," uvádí tisková zpráva Microsoftu.

Majitele Halo 4 pro Xbox 360 možná zaujme vzájemné propojení her, když budou moci získat další zkušenosti, více než 40 nových achievementů, speciální emblém pro Halo 4 Spartan Career, medaile a další nově integrované prvky z Halo ságy. Oznamovací trailer:

Comments