If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení arkádových Ghostbusters

Sanctum of Slime kooperativně pro čtyři.

Americký deník USA Today dnes odhalil Ghostbusters: Sanctum of Slime, novou arkádovou hru od studia Wanako, využívající filmové licence na Krotitele duchů a určenou pro PC, Xbox Live a PlayStation Network.

Sanctum of Slime bude izometrická kooperativní akce pro čtyři hráče a znovu se v ní ujmete role nového člena týmu Krotitelů duchů, kterého vloni poprvé představilo multiplatformní Ghostbusters: The Videogame. Kooperativní mód má být hratelný také offline, kdy ostatní postavičky zastane umělá inteligence.

Podle informací deníku budou ve hře přítomny bonusy, k jejichž získání je třeba správná týmová spolupráce i uplatnění nalezených předmětů. Mezi zbraněmi se objeví Proton Stream, Plasma Inductor nebo Fermoin Shock, z vozidel už bylo potvrzeno oblíbené auto Ecto-3. Hře už ovšem narozdíl od původních Ghostbusters neprojůjčí své hlasy herci Bill Murray ani Dan Aykroyd.

Ghostbusters: The Videogame vyšlo v létě 2009 a dodnes prodalo přes milion kopií. Jeho autoři z Terminal Reality za hru sklidili téměř bezvýhradně nadprůměrná skóre, nejčastěji okolo 8/10. Přesně tak to ve své recenzi pro Eurogamer viděl také Pavel Oreški.

Čilské vývojářské studio Wanako za svoji osmiletou historii vydalo již patnáct titulů, z nichž poslední byla arkádová střílečka Assault Heroes 2 pro Xbox Live Arcade. Není od zajímavosti, že většinovým vlastníkem Wanaka je kanadská firma Behaviour Interactive, dříve známá pod názvem Artificial Mind and Movement.

Comments