If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Civilizace V

Detaily o vládnutí světu popáté s obrázky.

Legendární strategická hra Civilizace se dočká pátého dílu. Není se příliš co divit, po celém světě se prodalo přes 9 milionů kusů her z této série a existuje spousta hráčů, kteří staré díly hrají dodnes. Eurogamer.cz zná exkluzivní detaily o obsahu nového dějství.

Na pátém dílu pracuje opět vývojářská společnost Firaxis Games, která slibuje "zábavu a nové způsoby, jak hrát a vyhrát". Hráči podle tiskové zprávy získají spoustu nových nástrojů, jak řídit a rozšiřovat svou civilizaci. Hra bude podporovat modifikace, tedy fanouškovské úpravy, bezprecedentním způsobem, hlásá tiskovka.

Stejně jako v předchozích dílech se stanete vládcem světa, který musí vést civilizace od úsvitu člověka až do vesmírného věku. Mezitím budete válčit, diplomaticky vyjednávat, objevovat nové technologie a dostávat se do potyček s největšími vůdci z historie. Zkrátka to samé, co v minulých dílech Civilizace. Těch zásadních novinek tak mnoho nečekejte.

Na začátku pětky si budete moci vybrat z osmnácti civilizací z historie a znovu se setkáte s opravdovými osobnostmi. Diplomatické vyjednávání by ostatně mělo být zdokonalené, zejména pak o takzvané City States. To bude něco jako dnešní OSN, diplomatický prostor, kde spolu mocnosti svádí tuhé diskuse při snaze ovládnout celý svět.

Grafika má být vylepšená do nejmenších detailů. Uvidíte živoucí svět, který údajně přivede hratelnost na úplně jinou úroveň. Stačí se ale podívat na první obrázky a zjistíte, že se grafika kupředu zase tolik neposunula.

Co se týče uživatelského rozhraní, má být nějak přepracované, aby bylo snadno pochopitelné pro nové hráče. Zároveň by se v něm měli velice rychle orientovat také veteráni, kteří mají předchozí díly v malíku. Pro nováčky nebude chybět ani rozsáhlý tutoriál, v němž budou staří známí poradci poskytovat cenné rady.

Souboje mají být ještě zábavnější než minule a války budou působit masivněji díky armádám rozprostírajícím se po celém území. V páté Civilizaci přibude také možnost bombardování, takže budete už moci útočit na nepřítele i z chráněného území. Tisková zpráva slibuje, že tento prvek umožní zcela nové strategické rozhodování v boji.

V multiplayeru si zahrajete jak přes LAN, po internetu, přes e-mail nebo na střídačku u jednoho počítače (režim Hot Seat). Civilizace V chce hodně spoléhat na komunitu, kdy si hráči sami sdílejí různé herní scénáře, porovnávají své výsledky či achievementy nebo navštěvují fanstránky. To vše se bude dít bez toho, aniž byste opustili samotnou hru, která se nově stane takovým komunitním centrem.

Zajímavé také je, že Civilizace V bude pouze pro PC, zatímco předchozí Civilization Revolution vyšla jen pro konzole. Datum vydání je stanoveno na letošní podzim.

Comments