If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Dawn of Fantasy: Masivní RTS

Diplomacie, obchodování a válčení online.

Vydavatel 505 Games oznámil, že připravují takzvanou MMORTS hru Dawn of Fantasy, která by měla vyjít na PC 3. června 2011.

Zkratka MMORTS znamená massively multiplayer online real time strategy - tedy masivní multiplayerová real time strategie. Dawn of Fantasy se bude odehrávat ve fantasy světě Mythador, kde bude fungovat vlastní ekonomika, budete tam moct s ostatními hráči obchodovat, vyvíjet a vylepšovat svou armádu, činit diplomatická rozhodnutí a samozřejmě také bojovat.

Podle vydavatele má jít i revoluční přístup k RTS hrám, kdy bude mít tisíce hráčů možnost budovat, prozkoumávat a společně bojovat proti opevněním a impériím umělé inteligence. Svět se bude utvářet i v momentě, kdy nebudete sami ve hře - utvářet ho budou právě další hráči. Samozřejmě, utkávat se nemusíte jenom proti AI počítače. Otestovat sílu svých armád můžete i proti dalším hráčům, abyste dokázali, že jste nejmocnější v Mythadoru.

Hráč si může vybrat ze tří možných ras - elfové, lidé a orkové - a každá z nich bude mít jiné vlastnosti a jinak se s nimi bude hrát.

Postup v Dawn of Fantasy bude poháněn také "epickým příběhem". A epický nebude jen příběh, ale také bitvy. Vývojáři slibují, že na obrazovce může být klidně i tisíce jednotek bojujících proti sobě a k tomu všemu stovky objektů. Přitom engine navrhovali tak, aby nebyl příliš náročný na hardwarové vybavení.

Hru vyvíjí kanadská společnost Reverie World Studios, kteří mají na svém kontě Empire Earth, Empires: Dawn of the Modern World nebo Rise and Fall: Civilizations at War.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments