If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Dishonored od tvůrců Deus Ex a Half-Life 2

Nadějná stealth akce od Bethesdy a Arkane.

Nebýt nálezu o registraci domény minulý týden a hypování redaktorů Game Informeru o odhalení nějaké zajímavé hry, která nebyla na E3, dalo by se toto dnešní oznámení nazvat velkým překvapením.

Hra se jmenuje Dishonored a vzniká u tvůrců Arx Fatalis či Dark Messiah of Might and Magic v Arkane Studios, u nichž jsme si po zrušení The Crossing mysleli, že skončili. Novou hru jim financuje i jinak podporuje (schůzky vývojářů s Toddem Howardem) Bethesda Softworks, která je koupila vloni v létě.

Co ale tuto first-person stealth akční adventuru dokáže prodat, jsou jména tvůrců. Jejím kreativním ředitelem je Harvey Smith, designér prvních dvou dílů Deus Ex (neplést se slavnějším Warrenem Spectorem a jeho Epic Mickeym), System Shocku či Thiefa. A dalším tvůrcem je Viktor Antonov, který navrhl město City 17 z Half-Life 2.

Obálka časopisu

Podle Game Informeru je Dishonored hrou o likvidaci nepřátel, aniž byste však museli kohokoli zabít. Hrou o infiltraci, kde se aristokratů nezbavíte vniknutím do jejich panství, nýbrž nastražením pastí. Hrou o brutálním násilí, ve které se dostanete do opevněných kasáren a ven, aniž by si kdokoli všiml vaší přítomnosti. A zároveń je hrou o morálce a hráčových rozhodnutích, přičemž zdejší svět je vystavěn na vašich činech. Ostatně text na obálce časopisu hovoří za vše: "dechberoucí svět o hráčových rozhodnutích a konsekvencích".

Dishonored zatím nemá stanovené platformy ani datum vydání.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments