If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení platformy a figurek Disney Infinity

Skloubení slavných filmů a uživatelského obsahu + obrázky, trailer.

Skloubit to nejlepší ze světa Disney a Pixaru, se zapojením fyzických plastových hraček. To vše by ráda před okamžikem oznámená hra Disney Infinity. Kdo by od dnešní velkolepé konference v Hollywoodu čekal, že snad Avalanche Software (tvůrci her Auta 2 či Toy Story 3) přijdou s něčím pro hardcore hráče, bude zklamán. Spíš jde o odpověď na zahraniční úspěch podobných Skylanders od Activision, v ledasčem příbuzný i s nedávnou novou značkou LEGO.

Disney Infinite ani tak není hrou, jako spíš platformou, protože hodlá dobýt konzole, mobily i online - jinými slovy Wii, Wii U, PS3, X360, 3DS, a později PC i Maca. Zábava se má odvíjet od čtyřiceti sběratelských interaktivních hraček, které stejně jako sedmnáct figurek postav přenositelných do hry prostřednictvím rozšířené reality (augmented reality, zčásti i ochrana před piráty) umožní vybrat svůj herní zážitek.

Každá taková ve hře odemkne speciální svět, zde nazývaný play set, s vlastním příběhem. V červnu vyjde Disney Infinite se třemi základními světy podle filmů Úžasńákovi, Monsters University (ten má být méně o bojích a více o přizpůsobení vzhledu) a Piráti z Karibiku. V budoucnu přibudou další věrně zpracované, např. podle Mickey Mouseho či Aut a to opět tak, že přiložíte dodatečně zakoupenou fyzickou figurku k senzoru (příslušenství Infinity Base připojený přes USB) pro vložení dané postavy do hry.

Druhé lákadlo spočívá v tom, že hrdinové těchto různých slavných značek od Disney se budou moci potkat v tzv. režimu Toy Box, kde se všechno (jejich vehikly, zbraně, monstra atd.) smíchá dohromady. Svůj sandboxový herní svět si svobodně vytvoří samotní hráči, kteří tu sestaví vlastní dobrodružství nebo třeba závody. Z poloviny tedy půjde i o hru založenou na uživatelsky vytvořeném obsahu.

Ptáte se, kolik to všechno bude stát? Levné to rozhodně není: Starter pack se senzorem za 75 dolarů, každý herní svět za 35 dolarů, každá z figurek za 13 dolarů a balíčky power disků za 5 dolarů, které vám dodají speciální síly, vychytávky či nechají přizpůsobit postavy k obrazu svému. Hra jinak bude podporovat i kooperaci dvou hráčů ve strukturovaných dobrodružstvích nebo až čtyř lidí v Toy Box módu.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments