If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení D&D: Daggerdale

Nové bájné RPG od Atari.

Atari před několika minutami oznámilo nový titul z řady D&D s názvem Daggerdale. Vyjít by měl na jaře 2011 na PC, Xbox Live Arcade a PlayStation Network.

Na první pohled hra vykazuje všechny znaky fantasy RPG a vizuální estetikou se podobá Pánovi prstenů, konkrétně slavným trpasličím dolům v Morii. S příběhem se to má následovně: země Forgotten Realms je pod útokem zlých žoldáků Zhentarimů a vy proto musíte přemoci hlavního antagonistu Rezla a zabránit jeho vojskům, aby provedla invazi do regionu Daleland.

Vaším definitivním cílem ve hře bude obnovit hraniční nížinu Nentir Vale, objevit tajemství trpasličích dolů v Tethyamaru, posléze zničit zlo skryté ve věži Tower of the Void a konečně přemoci samotného Rezla. Že je to ale jmen!

Daggerdale obsáhne také multiplayerový mód, který má mít silnou příběhovou stránku a objeví se v něm prý nějaké "zrádné" postavy. Samotná hra jinak počítá se sólovou i kooperativní kampaní pro čtyři hráče. Daggerdale vzniká ve studích Bedlam, z poslední doby autorů Scratch: The Ultimate DJ.

Daggerdale - debutový trailer

Comments