Skip to main content

Hydrophobia: Prophecy oficiálně

Bude to předělávka nebo nová hra?

O víkendu se objevily první zmínky o tajemném projektu jménem Hydrophobia: Prophecy, který někteří označovali za pokračování této podvodní akce. Včerejší nahození předobjednávky na Steamu potvrdilo, že skutečně půjde o plnohodnotný titul - ne tak ale docela o druhý díl.

Hydrophobia: Prophecy má totiž být kompletním remakem jedničky se zbrusu novou grafikou, texturami a antialiasingem, dále novými herními mechanismy, jinými levely, přepracovaným příběhem, dramatickým novým koncem a jiným dabingem. Hra, kterou sami autoři označují za jakousi Hydrophobii 1.5 a jež má čítat cca 70% nového obsahu, bude určena pro PC a PlayStation 3.

Nově se bude třeba dát bojovat v místech, kam hrdinka vyleze. Hydrophobia teď obsáhne také systém Darknet, kdy hráči budou moci pauznout uprostřed hraní a poslat feedback nebo nahlásit chyby autorům přímo v reálném čase.

Playstationová verze hry bude podporovat pohybový ovladač PlayStation Move, kde se má klasickým ovladačem kontrolovat pohyb a skrze Move hýbat kamerou a mířit.

Zda se hra objeví také ve verzi pro Xbox 360, podobně jako její předchůdce Hydrophobia Pure z prosince 2010, zatím není jasné. Rozhodnutí je prý čistě na Microsoftu, řekli Eurogameru tvůrci hry z Dark Energy Digital.

V Hydrophobii Prophecy se na palubě létajícího města, které přepadli teroristé, hlavní hrdinka Kate bude muset vyrovnat s děsivými vzpomínkami z dětství a bojovat proti nepříteli se vším, co se naučila za léta praxe jako systémová inženýrka.

Hydrophobia: Prophecy vyjde 9. května pro PC, při předobjednávce na Steamu získáte patnáctiprocentní slevu. Cena hry je zatím stanovená na deset dolarů, což je v přepočtu cca 160 Kč.

Read this next