If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Mass Effect 3

Shepard hraje o čas a planetu Zemi.

Že bude na sobotních VGA Awards oficiálně představen Mass Effect 3 se vědělo už od pátečního večera, kdy se na EA Store omylem objevil popisek k PC verzi hry. Teprve debutový trailer ale naznačuje okolnosti, za nichž se v třetím a posledním dílu téhle sci-fi strilogie od BioWare znovu setkáte s kapitánem Shepardem.

"2 miliony mrtvých první den a sedm milionů za první týden. Všechny obranné systémy vyřazeny, všichni vojáci na útěku. Přichází zprávy z dalších měst, takže jde o koordinovaný útok," vypráví na začátku apokalypticky laděného traileru bezejmenný voják. Toho vidíme v silně realisticky zobrazené válečné vřavě, jak pracuje s odstřelovačkou ve skrytu vybombardovaných hodin Big Ben v Londýně.

"Nevíme, kdo jsou, co chtějí, ani odkud přišli," říká hlas o Reaperech, vašich antagonistech v třetím díle. "Jen jedna věc je jistá: jestli Shepard rychle nepřiveze pomoc, brzy už nebude žádná Země, kterou by mohl zachránit." Už jen pro ten fantasticky epický záběr s Reapery devastujícími Londýn si tohle prostě nesmíte nechat ujít - zdá se, že Mass Effect 3 se vizuálně posune do kategorie katastrofických sci-fi filmů typu Válka světů.

Mass Effect 3 vyjde koncem roku 2011. Cílové platformy zatím nebyly upřesněny, ale popisek na EA Store prozradil existenci PC verze a chystaný port dvojky zase zaručuje to, že ME3 se vedle Xboxu 360 objeví také na PlayStationu 3. Na debutový trailer se můžete podívat zde:

Mass Effect 3 - VGA trailer

Comments