If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Podrobnosti o nové verzi PlayStation 3 SuperSlim

Menší a lehčí konzole s externím diskem koncem září.

Sony dnes časně ráno na Tokyo Game Show oznámila déle spekulovaný nový "supertenký" model konzole PlayStation 3. Na evropský trh přijde už 28. září v 500 GB verzi a pak 12. října ho bude následovat model jen s 12 GB Flash pamětí.

To, že v jedné z verzí nebude klasický hardisk, je asi největším překvapením. Nicméně následuje to trend započatý s handheldem VITA (rovněž prodávaný bez úložného prostoru) a umožňuje to opticky snížit cenu. Můžete si ale k této konzoli dodatečně přikoupit ve stejné době vypuštěný 250 GB harddisk.

Zásadní novinkou je váha SuperSlim pouze 2,1 kilogramu, což je o polovinu méně než původní PlayStation 3 a o 25 procent lehčí než předešlý model PS3 Slim. A v duchu evoluce iPhonu jdou i další technické specifikace: SuperSlim bude o 25 procent menší a má jinak řešenou mechaniku.

Ceny pro Evropu nejsou oficiálně známy, pouze ty japonské, odkud přepočty bývají dost ošidné, takže nemá smysl se jimi zabývat. Stanovení ceny ve Velké Británii prý bude na jednotlivých prodejcích a Sony nebude (možná i po vzoru Nintenda) ohlašovat oficiální dopuručenou maloobchodní cenu.

Nicméně měly by se pohybovat okolo 300 eur v případě 500 GB modelu SuperSlim a za ně dostanete již přibalenou jednu plnou hru, něco z trojice Assassins Creed 3, FIFA 13 nebo Wonderbook: Book of Spells. U pozdějšího modelu s 12 GB Flash pamětí žádná hra obsažena nebude, ale dáte za něj jen cca 230 eur. Mimochodem, v USA tento model kupodivu nebude, namísto něj 250 GB SuperSlim s Uncharted 3 GOTY edicí nebo poukázkou na 30 dolarů pro dodatečný obsah do DUST 514.

Eurogamer dnes ráno kontaktoval českou pobočku Sony a od jejího PR manažera Jakuba Holého přišla následující odpověď: "V průběhu zítřka vydáme tiskovou zprávu na téma nového systému PS3, včetně ceny. Můžete se těšit i na další dvě tiskové zprávy se zajímavým obsahem." A co o SuperSlim uvádí Sony na české homepage?

"Všechny skvělé hry a funkce, které tak zbožňujete, jsou teď zabaleny do nového elegantního designu, který vás ohromí. Nový systém PS3 bude [v ČR] k dispozici od 28. září 2012 s úžasnou 500GB pamětí a brzy bude následovat kapesní verze s 12 GB. Nová konzole nabízí možnosti upravit systém PS3 podle vašich potřeb: začněte s 12GB modelem a poté zvyšte kapacitu připojením 250GB pevného disku (HDD). Jedná se o jedno ze skvělých periferních zařízení, která budou vydána ve stejnou dobu jako další důležité příslušenství, např. vertikální stojan, který nabízí větší flexibilitu zobrazení systému PS3."

Dalším změnou někdy od konce tohoto měsíce má být nový vzhled obchodu PlayStation Store pro systémy PS3. Prý se zjednoduší vyhledávání a stahování požadovaného obsahu. Vniveč nepřišla ani VITA s ve dvou nových barvách (více o ní později).

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments