If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Mount & Blade: Fire & Sword

Datadisk se střelnými zbraněmi v březnu.

Asi největší rozruch na newyorské konferenci Paradox Interactive způsobilo oznámení nového datadisku pro úspěšnou středověkou akci Mount & Blade. Přídavek s názvem Fire & Sword vyvíjí Taleworlds a měl by vyjít na PC již v březnu letošního roku.

Fire & Sword nabídne nové zbraně, multiplayerový mód s názvem Captain, sedm map pro síťovou hru, nové nástroje pro obléhání hradu nebo zvláštní sólovou kampaň, která bude mít několik možných vyústění.

Na výběr budete mít mezi pěti různými frakcemi a Evropu prý můžete zkusit dobýt i v roli žoldáků. Samotný příběh hry se má inspirovat knihou Ohněm a mečem od polského klasika Henryho Sienkiewicze, jinak třeba autora Quo Vadis.

Z dalších novinek lze zmínit přidání pistolí nebo granátů, možnost kompletního přizpůsobení vzhledu svých postaviček, politicky motivované vedlejší questy nebo zbrusu nový ekonomický systém, který bude dbát na rozvoj vesnic i měst, bankovnictví a možnosti obchodu. Nově si budete moci také půjčovat peníze nebo vypravovat obchodní karavany.

Více už snad napoví čerstvé obrázky přímo z hraní:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments