If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Medal of Honor

Do Afghánistánu v roli elitního vojáka.

Společnost EA dnes oznámila, že sága Medal of Honor se v roce 2010 vrátí do první linie. Poprvé během své desetileté historie série opustí scénu druhé světové války a přivede hráče do válečným konfliktem sužovaného Afghánistánu.

S dějem, zasazeným do nehostinného a brutálního prostředí, chce Medal of Honor odhalit poslání elitního amerického vojáka. Tací se v americké armádě označují jako Tier 1 Operator. Jde o naprostou elitu US Army, která pod přímým velením National Command Authority vykonává strategické úkoly nejvyšší priority. Na pozadí současných vojenských operací prý hra detailně ukáže jeho vůli, způsob přemýšlení a nekompromisní profesionalitu.

„Když jsme poprvé prohlásili, že Medal of Honor od základů předěláme, chtěli jsme zůstat věrni prvním dílům. Což spočívá v autentičnosti a respektu k vojákům, ale zároveň hodláme přenést hráče do prostředí současné války,“ řekl Greg Goodrich, výkonný producent Medal of Honor. „Voják s označením „Tier 1 Operator“ je tím nejdisciplinovanějším, nejobezřetnějším a nejpohotovějším válečníkem na bojišti. Je děsivě dokonalým nástrojem války. A taková bude i nová hra Medal Of Honor.“

Hra Medal of Honor, která nemá žádný podtitul, bude postavena na kampani pro jednoho hráče, jež slibuje být tou nejlepší ve své třídě. Tým vývojářů již od rané fáze vývoje úzce spolupracuje se skutečným specialistou z americké komunity speciálních operací, aby navodil co nejautentičtější válečný zážitek.

V zájmu zajištění co nejvyšší kvality singleplayerové kampaně svěřilo studio EALA vývoj multiplayeru separátnímu švédskému týmu DICE (tvůrci Battlefieldu). Tato dvě studia se tak spojují s cílem vyprodukovat Medal of Honor, který bude novým začátkem série pro následující generaci.

V sobotu 12. prosince 2009 v 5:00 středoevropského času si nezapomeňte pustit Video Game Awards 2009 na Spike TV, kde budou ve světové premiéře odvysílány první ukázky z nového Medal of Honor. Samotná hra vyjde někdy v příštím roce pro platformy PC, PS3 a X360. Žádné obrázky zatím nejsou k dispozici, pouze obal hry.

Comments