If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámí Crytek Timesplitters na E3?

Zaměří se na mobily a browserové hry.

Britské studio Crytek na letošní herní výstavě E3 v USA, nebo těsně poté oznámí nějakou novou hru. Zatím jsou to jen spekulace, ale silně se nabízí možnost, že půjde o restart FPS série TimeSplitters (3 díly - 2005-2008).

Nottinghamské studio se skládá převážně z bývalých zaměstnanců Free Radical, kteří si sérii TimeSplitters dlouho hýčkali. Poté, co se ale v roce 2008 nepohodli se Square Enix, ocitli se ve finančních potížích, ze kterých je dostal právě Crytek.

Podle spoluzakladatele Cryteku Avniho Yerliho je anglická pobočka firmy zdravá, šťastná a nejen všichni angličtí hráči prý budou mít z jejich oznámení radost. Crytek UK naposledy spolupracoval na vývoji Crysis 2 a dnes u nich pracuje pětaosmdesát lidí.

Yerli také v rozhovoru se serverem Develop Online potvrdil, že firma hodlá svůj CryEngine v příštích letech zaměřit mimo jiné na mobilní a online hry pro browsery. Některé už jsou prý ve vývoji a pro firmu představují nejen důležitý strategický bod, ale také způsob, jakým chce Crytek dohnat současné trendy.

V interview zaznělo ještě to, že Crytek nedávno uzavřel licenční dohodu s jakousi nejmenovanou velkou firmou, která chce na CryEnginu postavit hned několik her. V letech 2011 a 2012 prý o CryEngine uslyšíme mnohem častěji než dříve, slibuje Yerli.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments