If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení prequelu Sherlock Holmes: Chapter One, bude čeština

S mladým detektivem i na nextgenu + trailer, první obrázky.

Ukrajinské studio se po loňském The Sinking City vrací k tomu, co mu šlo nejlépe, co ho proslavilo a o co válčilo s předešlým vydavatelem Focus Home Interactive ohledně práv na digitálních obchodech.

Dnes oznámilo novou hru se slavným detektivem, Sherlock Holmes: Chapter One, která bude prequelem již existující série. Takže ho zažijete na začátku kariéry coby pouhého konzultanta v mladých letech a po boku tajemného společníka Jona (vašeho jediného přítele a ne, není to John Watson).

Vrátí se krátce po smrti matky do svého rodného města na ostrově ve Středozemním moři, které je zpracováno jako otevřený svět 19. století, prolezlý politickou korupcí, zločinem a odporem k návštěvám. Místňáci zde mají vlastní představy o spravedlnosti a co je dobrem či zlem.

Postupem času průzkumem, výslechem či z pavlačových drbů zjistí, že zdánlivě poklidné místo a jeho obyvatelé před ním něco skrývají. Použije proto své teprve rozvíjející se detektivní schopnosti (klamání, dedukci i násilí), aby odhalil masivní konspiraci a jak se ho dotýká.

Záležet má jen na vás, jestli přistoupíte k řešení situací hrubou silou nebo svou mazaností, abyste byli o krok napřed a neušpinili jste si ruce. Hrdina si teprve bude muset získat reputaci, což prý ještě žádný příběh neodvyprávěl, a částečně tedy bude mladicky arogantní až naivní, jak ho neznáte.

Hra, která je nazvána jako nová interpretace ikonické postavy, vyjde v roce 2021 pro současné i nextgen platformy (PC na Steamu, Epicu a GOG, PS4/PS5, Xbox).

Trailer výše je složen jen ze záběrů z enginu, nikoli z hraní. Pozitivem je, že stránka na Steamu potvrdila češtinu.

Comments