If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení okupační příběhovky Gerda: A Flame In Winter

Za sestřičku, jejíž život se náhle změnil.

Francouzské studio DONTNOD si pamatujeme jako stvořitele původního Life is Strange či Vampyr. Tato novinka nepochází přímo od nich, nýbrž od dánských PortaPlay, zastávají nicméně roli koproducenta, vydavatele a patří jim většina práv.

Oznámená Gerda: A Flame In Winter bude příběhovou RPG hrou z období druhé světové války, která vyjde v roce 2022 pro PC a Nintendo Switch.

Hrát budete za Gerdu Larsenovou, venkovskou sestřičku v Dánsku, která měla docela běžný život, navzdory probíhající válce všude okolo. Jednoho dne se však vrátila z práce do zakrvaveného domu a zjistila, že jejího manžela odvezlo gestapo.

Nechal za sebou spoustu dokumentů o odboji proti okupačním vojskům, takže na vašich následujících krocích bude záviset osud i mnoha jiných obyvatel.

Příběh má být inspirován skutečnými událostmi, kdy se něčí život náhle obrátil vzhůru nohama. Zdejší hrdinka bude vybavena jen nožem a znalostí sousedů, takže její snaha o záchranu blízkého člověka nebude snadná, i protože chce zůstat věrná sama sobě.

Nebude to příběh z první linie, nýbrž jen z malé vesničky, kde vyrostla. Hráči budou mít na výběr z dialogů, zdrojů a vztahů s okolím, které bude prozkoumávat. Schopnosti Gerdy i to, jaké má spojení s ostatními, pak ovlivní rozvoj dalších událostí. Má tu být spousta dilemat a často si budete klást otázku, jak daleko jste schopni zajít.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments