If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Red Faction: Armageddon

Mars, jak ho neznáte.

THQ přesně týden před začátkem veletrhu E3 oznámili nástupce destruktivní sci-fi střílečky Red Faction: Armageddon. Definitivně tím tak ukončili měsíce trvající spekulace o existenci hry i jejím podtitulu, který dopředu prokecla zaregistrovaná doména.

Autoři slibují, že během hry budete postupně přihlížet zániku Marsu i rozpadu jeho podzemních kolonií. Mezi vaše ústřední zbraně bude tentokrát patřit zničující Nano Forge, schopný dolovat celé šachty a také klást nebezpečně silné miny.

Hra obsáhne také multiplayerový mód Extermination pro čtyři hráče, v němž budou hrdinové odolávat stále silnějším vlnám nepřátel. Díky enginu Geo Mod 2.0 budete nejen v něm ničit základny separatistů, útočit na mimozemské líhně anebo znovu budovat obrany kolonistů.

Armageddon se samozřejmě bude odehrávat opět na Marsu, kde selhal systém Terraformer, zajišťující planetě její zemský vzduch. Tím zanikl i simulovaný model počasí a celá Rudá planeta se ponořila do atmosféry chaosu.

Na každém kroku víří tornáda, z oblak čiší jeden blesk za druhým a kolonisté se před těmito nehostinnými podmínkami museli skrýt do podzemních šacht, kde si během dalších let vybudovali řadu obytných jeskyní.

Pět let po téhle katastrofě se ujmete role Daria Masona, vnuka někdejších hrdinů marťanské revoluce Aleca Masona a Samanyi. Darius v centrálním hubu kolonistů provozuje luktrativní byznys, dělá důlní práce, nechává se zaměstnávat jako inženýr i žoldák a nepohrdne ani špinavou prací.

Vedle pár odvážných pašeráků je Darius navíc jediným člověkem, který se opětovně vrací na povrch planety.

Při jednom běžném úkolu má Darius opravit starý chrám Marauderů, ale něco se pokazí a ze samotného nitra země začne na povrch proudit prastaré zlo.

Obydlí kolonistů i Marauderů jsou posléze roztrhány na hadry a pokud Darius nedá dohromady opět Rudou frakci, tedy Red Faction, lidstvo čeká neblahý osud.

Poslední bitva o přežití se prý odehraje na samém povrchu téhle poničené a do zkázy se řítící planety.

Debutový teaser trailer.

Jak prozrazuje oficiální tisková zpráva, tím zlem bude patrně jakási mimozemská síla, možná ne nepodobná Vetřelcům.

Během hraní prý totiž budete osvobozovat kolonisty z larv nepřátel anebo nazpět dobývat mimozemšťany opanované pevnosti na povrchu planety.

Red Faction: Armageddon je ve vývoji pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Comments

More Previews

Latest Articles