If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Anno 2070

Tentokrát jako ekologické sci-fi.

UbiSoft právě oznámil již šestý plnohodnotný díl strategické série Anno. Zažitý historický model celé série poprvé posune do blízké budoucnosti, jak prozrazuje datum v názvu.

Anno 2070 se bude odehrávat za šedesát let, kdy změny klimatu donutí lidstvo přizpůsobit se rostoucí mořské hladině. Celé pobřežní kraje budou opuštěné a neúrodné, takže kdo se jich chce zmocnit, musí disponovat nejnovější technologií a rozumět všem ekologickým problémům, jež jsou klíčem k řešení.

Autoři tentokrát nejsou svázáni dobovými prameny, takže prý mohli více popustit uzdu fantazii. To do hry vnese nečekané architektonické prvky nebo možnost stavět nesrovnatelně větší metropole než v předchozích dílech série Anno.

Herní svět Anno 2070 se bude dynamicky rozvíjet podle vašich rozhodnutí a stylu hry. Přímo budete mít pod kontrolou jak přírodu a terén, tak i směr, jakým se bude Země ubírat - buďto se totiž přidáte na stranu industriálně zaměřeného Tycoonu, nebo si vyberete ekologicky šetrnou frakci Ecos.

Hra bude obsahovat singleplayerovou kampaň se spoustou úkolů, dále nekonečný mód pro jednoho hráče s cílem postavit co největší možnou civilizaci bez časových omezení, a dále inovativní online módy.

Anno 2070, které vyvíjí původní studio Blue Byte ve spolupráci s Related Designs, poběží na zbrusu novém herním enginu.

Teaser

S vydáním se počítá na začátek roku 2012. O případném českém překladu, který měly minulé díly, zatím nic neví tuzemský distributor Playman, kterého Eurogamer kontaktoval.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments