If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení survival hororu Amnesia: Rebirth

Návrat ke kořenům, ale z Alžírska.

Tak už víme, na co studio Frictional Games poslední dobou vábilo různými teasery. Vyjde to koncem letošního roku pro PC a PS4.

Nejedná se o novou značku ani pokračování SOMA, nýbrž o čerstvou hru Amnesia: Rebirth. Není nějakým rebootem či remakem The Dark Descent z 2009, jak by se mohlo zdát z názvu, ale drží se jeho principů.

Zavede vás do nového prostředí pouště v Alžírsku, s novým protagonistou a novým příběhem, nicméně vše bude čerpat ze základů hratelnosti starých dílů. "Nesnažíme se znovu vynalézt kolo, tohle je prostě Amnesia, ale zase nehodláme jen recyklovat to samé," vysvětlili autoři, kteří si uvědomí, že potřebují hráče držet ve střehu po celou dobu a redefinovat některé staré vlastnosti.

Má jít o emocionální jizdu, která nebude jen sérií lekaček, spíš něčím méně předvídatelným. Prověří vás prý metodami, jaké jste ještě nezažili a přinutí vás přemýšlet o věcech, které vás opravdu děsí.

Postava Tasi Trianon si projde depresemi a naprostým zoufalstvím, osobním terorem a bolestí, kdy se naplno ukáží limity lidské houževnatosti.

Chybět nebudou ani tradiční hádanky či monstra, přičemž to vypadá na zasazení do první půlky dvacátého století, nikoli do toho 19. jako v předešlých hrách.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments