If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Werewolves Within od UbiSoftu

Dost překvapivý žánr pro start s VR.

Že se jednou z prvních exkluzivit pro virtuální realitu od velkých výrobců stane právě adaptace stolní společenské hry, to rozhodně nikdo nečekal. Kdepak, žádný atmosférický horor, Werewolves Within od UbiSoftu bude pouhým multiplayerovým posezením u ohníčku s novými typy interakce s ostatními živými hráči, které by prý bez VR nebyly možné. Pozitiva: headset pro VR si za dvacet tisíc korun nebude muset pořizovat každý člen vaší rodiny! :)

Vesnice Gallowston má totiž problém: je zaneřáděna vlkodlaky. Každý večer se proto obyvatelé sejdou, aby se pokusili identifikovat, kdo z nich je skrytou nestvůrou, která terorizuje okolí. Na základě vaší komunikace s ostatními (jak otevřené, tak třeba naklonění a šeptání), řeči těla, gest, grimas v obličeji či pohybů rukou se jiní hráči budou snažit vydedukovat a poznat, jestli jste vlkodlakem právě vy, o čemž pochopitelně od začátku víte.

Tvůrci tvrdí, že všechny tyto náznaky se prý dají do VR perfektně přenést, že si budete připadat, jako když sedíte s ostatními lidmi u fyzického stolu, i když třeba budou na druhém konci světa. Na konci každého kola, v nichž se role náhodně promění, mají jednotliví hráči zkusit přesvědčit okolosedící, kdo že je podle nich vlkodlakem a pro koho mají hlasovat.

Hru, která působí jako opravdu pouze malá hříčka, vyvíjí studio Red Storm podepsané pod Rainbow Six Siege a vyjde pro "všechny hlavní VR systémy" letos na podzim za zatím neupřesněnou cenu (na ni jsme mimořádně zvědavi!).

Comments