If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pachter analyzuje lednová čísla

Prodej software klesá desátým měsícem.

V herních kruzích dobře známý analytik Michael Pachter se blíže podíval na včerejší prodejní čísla za měsíc leden, která znamenají mírné zastavení propadu prodeje softwaru oproti předchozím měsícům.

"Zdá se, že úpadek softwarového prodeje nikdy neskončí," říká nicméně Pachter. "Je nepříjemné, že po relativně mírném poklesu o tři procenta v listopadu a o sedm procent v prosinci, se celkový pokles prodaného softwaru za leden zase vrátil do dvoumístných čísel."

Podle analytika na to má hlavní vliv pokles v prodeji hardwaru od Nintenda, který Pachter přičítá nedostatku zboží na skladě firmy. Zatímco ještě v prosinci mělo Nintendo DS prodáno celkem 3,3 miliony konzolí a Wii celých 3,8 milionů (v přepočtu na procenta o 9% a 77% výše v meziročním srovnání), v měsíci lednu tato čísla klesla o 17%, resp. 77% oproti údajům před rokem.

A ruku v ruce s tím padly i softwarové prodeje pro Wii, konkrétně o $49 milionů dolarů slabší než vloni - zatímco třeba konzole Xbox 360 se v lednu 2010 prodalo o 8% více, PlayStationu 3 dokonce o 36% více než před rokem. Samotná konzole Wii nicméně v tomto srovnání vykázala pokles prodeje o celých 31%, což samozřejmě zapadá do hlavolamu Pachterovy logiky.

Sice jsou to všechno asi alarmující počty, analytik nicméně dodává, že situace není tak špatná, jak by se mohlo zdát. Podle něj by věci měly napravit únorové prodeje - a to navzdory "vlažnému přijetí" BioShocku 2 (ne tak v naší recenzi) a Dante's Inferno (dokonce i u nás), které podle Pachtera v recenzích dostávají nižší známky, než se očekávalo.

Tagged With

Comments