If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Paradoxy Diablo Immortal: 24 milionů dolarů za dva týdny, ale nejhůře hodnocená hra všech dob

+ protest streamera za stovky tisíc.

Těžko byste letos hledali kontroverznější titul. Na jednu stranu má hodně hráčů (přes 10 milionů za úvodní týden), zaznamenal nejsilnější start ve své sérii (samozřejmě díky Free-2-Play povaze), ale jinak to schytává ze všech stran.

Diablo Immortal pro mobily a PC údajně za úvodní dva týdny od vypuštění 2. června vydělalo Blizzardu více než 24 milionu dolarů. Tvrdí to data od Appmagic, kteří též hovoří o 8,5 milionech downloadů.

Pokud by se to potvrdilo, šlo by o druhý nejvíce vynášející titul pro toto studio, hned za kartičkami Hearthstone. Nejvíce prý Immortal frčí v USA, se 43 procentním podílem na tržbách, a následuje to Jižní Korea s 23 procenty. Dalšími zeměmi v pořadí útraty jsou Japonsko, Německo a Kanada.

Toto Diablo se zároveň stalo nejhůře uživatelsky hodnocenou hrou na Metacritic všech dob, když tam jeho průměr klesl pod 0,2 z 10, což se ještě nikdy na tomto agregátoru nestalo. Pochopitelně to je jen kampaň nespokojených hráčů, nevyžaduje se žádný důkaz o tom, že by člověk hru vlastnil či hrál. Projevit se na tom mohly i skandály okolo Activision a jejich zametání kauz pod koberec.

Na protest kvůli lootboxům v Immortal jeden novozélandský streamer s přezdívkou Quin69 spáchal nevšední čin. Konečně se mu podařilo získat jeho první pětihvězdičkový gem, za nějž utratil 15 tisíc dolarů, tedy 350 tisíc českých korun.

Jakmile ho získal, tak hru schválně odinstaloval, ale pak se k ní ještě vrátil a rozhodl se tento gem zničit tím, že ho použil k úplně zbytečnému upgradu nějakého předmětu na první úrovni, čímž o něj přišel.

"Polibte si v Blizzardu p****," dodal k tomu a ukázal vztyčený prostředníček na kameru, protože Immortal prý už na jeho počítač nesmí. Více v záznami na Twitchi zde a zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Diablo Immortal

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments