If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Parodie na Star Wars od Microsoftu vyvolala kontroverzi

Asi nevznikla jen k pobavení...

Na první pohled to působí, jako když si jen někdo chtěl odlehčit pracovní povinnosti na Gamescomu. Trochu se mezi obřími výstavními halami v Kolíně nad Rýnem nevinně pobavit při natáčení, uvolnit stres.

A nápadem i zpracováním to vůbec není špatné video, když komunitní manažer Major Nelson paroduje známou scénu z Hvězdných válek a šermuje se světelným mečem s nějakým reportérem. Vše jen kvůli tomu, aby vám bylo v závěru sděleno, že plný Star Wars Battlefront si jako první zahrají uživatelé Xbox One se službou EA Access:

Jenže pozorovatelé na NeoGAFu briskně upozornili, že to vlastně není jen tak a že to celé pravděpodobně má hlubší důvody.

Microsoft zřejmě potřeboval natočit nějakou reklamu na Star Wars Battlefront, ale nesměl to udělat oficiální cestou. Marketingovou dohodu totiž má s EA / LucasArts exkluzivně uzavřenou konkurenční Sony, kvůli čemuž se bude všude časem promovat hlavně PS4 verze hry (a tradičně se tvářit, jako by ani žádná jiná neexistovala).

Opakuje se tak rok stará situace s Destiny, kdy bylo Microsoftu ze shodných důvodů zakázáno propagovat xboxovou verzi hry a musel to obejít virální stránkou se stejnojmenným parfémem (později byl donucen ji odstranit). I tentokrát mu asi u Star Wars nezbývalo než sáhnout po nějakém náhradním řešení, jako je tato parodie, kterou nemusel nikdo u výrobce a držitele přísné licence schvalovat.

Na kontroverzi pak dokonce zareagoval přímo Major Nelson: "Vím, že někteří z vás budou video nenávidět, protože nemají rádi mě, Xbox, Microsoft nebo vše dohromady. Ale jen jsme se chtěli trochu pobavit."

Účel to nakonec zjevně splnilo, když se o tom nyní všude mluví, což Microsoft potřeboval, aby se lidé dozvěděli o jeho nabídce předčasného přístupu k Battlefrontu (rezervovat na Alza.cz). Mimochodem také jde o jasný signál, že Sony se nepodařilo tuhle výhodu konkurenční platformy nějak sabotovat či zablokovat, když na PS4 službu EA Access nechce.

Comments