If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vávra zrekapituloval minulé měsíce Kingdom Come a omluvil se za chyby

+ venku patch 1.5.

"Chtělo by to vše zrekapitulovat a stihnout před E3, ať můžeme v klidu nasednout do letadla a ať na to odkážeme všechny otrapy."

Tak nějak asi uvažovali ve Warhorse Studios, kteří právě dnes odpoledne uvolnili důležitý patch 1.5 pro Kingdom Come Deliverance (Alza.cz). A světe div se, rovnou na všech platformách naráz, takže konzolisté už nemusejí čekat dlouhé týdny jako minule.

Aktualizace má opravovat přes dalších 200 chyb (prý většinu z těch nacházejících se ještě ve hře), z nichž ty hlavní najdete na Steamu. Krom toho přináší novou simulaci ženského oblečení a možnost vykoupit se ze svých hříchů odpustky v kostelech, což zlepší vaší reputaci.

"Budeme nadále pokračovat ve snaze, abychom z Kingdom Come udělali ten nejlepší možný zážitek, jak to jen jde. Proto nám stále posílejte nalezené bugy do fóra. Děkujeme za vaši trpělivost a podporu," uvedli tvůrci.

Dobře naladěný Dan Vávra také začal souběžně zveřejněný videoblog poděkováním všem kupujícím, což je u něj nezvyklé. Zopakoval tam, že hra se prodává lépe, než čekali (aktuální čísla však neprozradil), díky čemuž teď mohou pracovat na něčem příštím.

Recenze se smíšeným přijetím odbyl kreativní mozek Warhorse tím, že pro tyto lidi nebylo Kingdom Come vhodné, zatímco v očích jiných se prý přetavilo v "kultovní klasiku", což je úžasné. Obdrželi prý opravdu hodně dopisů od těch, kteří na takový titul čekali celý život, takže se ukázalo, že tady byla díra na trhu.

Za chyby se ve videu Vávra omluvil, leč svedl je na to, že ve hrách z otevřeného světa je spousta věcí simulovaných a komplikovaných, takže tvůrci nemají moc kontrolu nad tím, co vše nečekaného se může hráči přihodit: "Zvlášť, když je hra extrémně komplikovaná jako ta naše, a zároveň je dlouhá, může dojít k tomu, že něco rozbijete, ale projeví se to až po stovce hodin. Je ohromně těžké, téměř nemožné něco takového pořádně otestovat, správně bychom měli po každé opravené chybě provést několikasethodinové testování, což je složité. Vždy, když něco opatchujeme, totiž existuje risk, že se pokazí něco jiného."

Slibovaný dokument o vývoji s řadou exkluzivních materiálů má trvat hodinu a být velmi zajímavý. V Bojové akademii potkáte řadu významných osobností, které vás naučí různé techniky boje a srovnáte si, jak fungují ve skutečnosti a ve hře.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments