If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Patent Microsoftu má umožnit převést krabicové hry na digitálky

Aby o ně majitelé Xbox Series S nepřišli.

Krabicové hry čím dál více klesají, zatímco roste digitální distribuce. Stejně tak frčí modely konzolí bez diskové mechaniky, jako je Xbox Series S.

Jenže jak to řešit, když člověk vlastní spoustu starších fyzických her, ale na této konzoli je zkrátka nemá do čeho vložit?

Zdá se, že Microsoft chystá řešení tohoto problému, soudě dle nově nalezeného patentu.

Pojednává o metodě, která by zajistila externí verifikování toho, že vlastníte nějaký fyzický disk s hrou, která by se následně převedla do vaší digitální knihovny na Xboxu.

Fungovalo by to tak, že si svou fyzickou hru ověříte online přes externí diskovou mechaniku ve starší konzoli Xbox One, což by vám pak odemklo hru na Xbox Store pro použití na konzoli Xbox Series S.

Zatím není zřejmé, jestli by to bylo vyžadováno jen jednorázově (to by pak umožnilo zneužívání, například u půjčených her od kamaráda, nebo když někomu prodáte bazarovku). Je docela možné, že to bude platit jen dočasně na omezenou dobu a pak vám z knihovny digitálek zase zmizí. Více na GameRant.

Známý redaktor Brad Sams na to konto zmínil, že o něčem podobném psal už ve 2018. Čili aby se povolily převody xboxových krabicovek na digitálky. Tehdy se počítalo, že podobnou konverzi by mohly dělat jen autorizované obchody, aby se zabránilo nějakému kšeftování a obcházení systému. Zdá se tedy, že Microsoftu příprava všeho zabrala mnoho let, ale nyní to je asi na dobré cestě.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments