If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Patnáctiminutová předváděčka "minecraftového" EverQuest Next Landmark

O přeměně terénu během pár minut, výrobě nářadí či zabudované tvorbě timelapse videí.

Sony Online v Kolíně nad Rýnem poprvé odprezentovala novinářům její ambiciozní pokračování klasické onlinovky EverQuest (info). Zaměřila se na předvoj Landmark fungující hlavně jako volně šířený nástroj pro tvorbu obsahu a světa samotnými hráči, kteří si zpočátku mohou vybrat mezi mužem a ženou z třídy dobrodruha a přizpůsobit jejich vzhled.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Zajímavé je, že přímo v EverQuest Next bude zabudovaná funkce pro vytváření tzv. timelapse videí, tedy záznamu zrychleného průběhu času, což je jinak populární například u pulsování metropolí či plavaní mraků nad národními parky. Tyto videa pak nasdílíte s kamarády na internetu, kterak jste v Landmark např. upravili terén, něco postavili nebo rozseli vegetaci a stromy kdekoli v herním světě. Přeměnit obyčejný skalnatý vrcholek na architektonicky hezké obydlí s přístupovými cestami budete schopni doslova během pár minut a dá se na tom kooperovat s jinými hráči.

Nejprve však musíte nalézt suroviny, ze kterých si na tzv. craftovacích stanicích vyrobíte vlastní nářadí. Čím lepší zdroje najdete, tím silnější nástroje můžete mít po ruce a pak je případně prodat ostatním na tržišti. "Představte si, že takto budou na obsahu i na terénu pracovat tisíce hráčů po několik měsíců," rozplývají se tvůrci, kteří ty nejlepší kreace vyberou pro použití do plnohodnotné hry EverQuest Next, která vyjde po Landmarku. Více informací v přepisu z Gamescom prezentace zde.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments