If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Patrně víme přesné datum Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition

Remaster byl už potvrzen.

Když byl před pár dny oficiálně potvrzen vznik Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition, Rockstar tehdy nebyl moc sdílný. Působilo to, že pouze reaguje na četné úniky, ale že ještě ohlášení nebylo tak úplně připraveno, viz i pouhý teaser trailer níže, který ze hry nic neukázal.

O něco chytřejší jsme však nyní, kdy polský magazín PPE uveřejnil informaci, kdy bychom se remasterů měli dočkat.

Podle něj budou venku přesně 7. prosince 2021 ve verzích pro PS4, Xbox One a Switch (samozřejmě i s možností rozběhnout na PS5 a Xbox Series). A to dokonce i v krabicovce, nejen digitálky, jak panovaly určité obavy.

Zatím to není nic jistého, ale není důvod, proč si myslet, že by to měl být špatný termín, nicméně dosud se dle insiderů mířilo spíš na listopad, takže se možná trochu nestíhá.

Ladí to každopádně vše s vyjádřením výrobce, že tyto verze hry vyjdou někdy do konce letošního kalendářního roku, přičemž PC verze a ta pro mobily dorazí až někdy ve 2022.

O remasterech jako takových víme v tuto chvíli oficiálně pouze tolik, že trojice klasických her (Grand Theft Auto III, GTA Vice City, GTA San Andreas) bude k mání na aplikaci Rockstar Launcher a že pošlapou v Unreal Engine.

Dle Rockstaru máme dostat nějaká vylepšení po grafické i hratelnostní stránce, konkrétní detaily ještě nejsou známy. Jen že zůstane zachován jejich styl a pocit z hraní, ale budou výrazně modernizované (originály proto zmizí z nabídky digitálních obchodů, pak už nepůjdou koupit).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments