If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pavoučí muž mohl být na Xboxu, ale Microsoft nejevil zájem

Oslovil ho jako prvního.

Toto se majitelům Xboxu asi nebude číst dobře. Mohli mít totiž Spider-Mana na své platformě namísto závidění kamarádům s PlayStation.

V knihe o historii her nazvané The Ultimate History of Video Games Vol 2, kterou napsal Steven L Kent v loňském roce, bylo odhaleno něco, co se dosud nevědělo.

Jak říká výkonný viceprezident a šéf Marvel Games, Jay Ong, nebyli moc spokojeni s tím, jaké hry ze série Spider-Man vydávají Activision. Rozhodli se s nimi proto dojednat předčasné ukončení smlouvy.

Když se pak Marvel rozhlížel, komu jinému by licenci poskytl a nabídl pavoučímu muži "lepší domov", oslovil nejprve Microsoft, zda by ho to nelákalo. Ten ovšem odmítl s tím, že se chce raději soustředit na vlastní herní značky.

Oproti tomu Sony byla dle Onga všemu mnohem více nakloněna. Prý seděl se dvěma šéfy z PlayStation, kteří se starali o podporu third-person výrobců (Adam Boyes a John Drake) v roce 2014 a tam si vytyčili sen, že by strašně rádi porazili Batmana a vytvořili spolu vícero her, které by přitáhly více uživatelů na PlayStation.

Zbytek už znáte sami. Hra byla svěřena tehdy ještě nezávislému studiu Insomniac Games. To pak Sony odkoupila a teď chystá motion capture pro druhý díl, který naváže na úspěšnou jedničku pro PS4 a rozšíření Miles Morales z období startu PS5.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments