If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC herní trh údajně všude roste

Téměř o dvacet procent.

S herním trhem na PC platformě to možná nebude tak špatné, jak by se v poslední době zdálo.

PC Gaming Alliance, která by se měla o PC platformu starat, totiž tvrdí, že PC herní trh neustále roste - a to nejen v Číně, díky World of Warcraft. Herní trh na osobních počítačích podle nich roste také ve Velké Británii, v Americe, Německu, Japonsku a v Korei. Celkem zhruba o 19 procent.

"PC trh opět ukazuje svou sílu, zejména díky inovativním obchodním modelům, díky kterým jsou hry lépe dostupné přes digitální distribuci," řekl šéf PC Gaming Alliance Matt Ployar.

Za rok podle nich PC herní trh vydělal ve sledovaných zemích zhruba 16,2 miliard dolarů, z čehož 4,8 miliard dolarů patří Číně. Zbytek si rozdělila zmiňovaná Británie, Amerika, Japonsko a Korea.

"Velcí vydavatelé se začínají zaměřovat na PC platformu jako na skvělé místo, kde zvyšovat své zisky z digitální distribuce a úspěšný PC rok 2010 je důkazem, že začínají mohutně investovat do tohoto segmentu trhu," píše se dále v prohlášení PC Gaming Alliance.

Otázkou je, zda úspěšný rok 2010 pro PC platformu nebyl dán zejména tím, že pro ni Blizzard vydal jednak StarCraft II a také nový datadisk k World of Warcraft. Jelikož pro tento rok nemají Blizzard v plánu vydat nejspíš nic, je dost možné, že se výdělky z PC zase hezky sníží.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments